HomeApp Push NotificationΤρελό μάτς στο φινάλε και Χ στην Πάφο!

Τρελό μάτς στο φινάλε και Χ στην Πάφο!

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι με τρελό τέλος στην Πάφο μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Ανόρθωσης με τις δύο ομάδες να συμβιβάζονται στο τελικό 2-2. Στους 36β οι γηπεδούχοι, στους 40β οι φιλοξενούμενοι.

Πολύ δυνατά μπήκε στο παιχνίδι η Πάφος και μόλις στο 7′ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με ωραίο πλασέ του Ντάγκλας Αουρέλιο γράφωντας το 1-0.

thumbnail preview 1 6

Οκτώ λεπτά αργότερα η Ανόρθωση κατέγραψε την πρώτη της τελική με μακρινό σουτ του Αρτυματά.

Στο 25′ η Πάφος έχασε τρομερή ευκαιρία να κάνει το 2-0, ο Αμπαρτζουμιάν ήταν εκεί για να σώσει πάνω στην γραμμή.

Πέντε λεπτά αργότερα η Πάφος και πάλι με Ντάγκλας έχασε καλή ευκαιρία από κοντα.

Το δεύτερο μέρος άρχισε με άσχημο συμβάν αφού ο Αντωνιάδης έμεινε κάτω μετά από άθελο χτύπημα του Ζάιρο και οδηγήθηκε στο νοσοκομείο.

thumbnail preview 6 2

Στο 57′ η ”Κυρία” κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Χριστοφή για το 1-1.

thumbnail preview 23

Στο 66′ η Ανόρθωση έχασε κλασική ευκαιρία για το 1-2 και την ανατροπή. Κεφαλιά του Χριστοφή από κοντά μόλις άουτ!

Στο 91′ μετά από φάση διαρκείας ο Ζάιρο με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφωντας το 2-1!

thumbnail preview 5 3

Έξι λεπτά αργότερα όμως η Ανόρθωση είχε την απάντηση για το 2-2 με εκπληκτικό γκολ του Λάζαρου!

thumbnail preview 7 2

ΠΑΦΟΣ: Ρούτκο, Κβίντα, Κοβάσεβιτς (81’Χέστατ), Ζάιρο, Ντάγκλας Αουρέλιο (81’Φουρ), Ζοάο Αουρέλιο, Αλ Γκαντιουί (67’Βαλακάρι), Ταλίς, Πάνιτς, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς.

Στον πάγκο: Πέτρου, Άντος, Παλάσιος, Αμπντουσαλάμοφ, Χέστατ, Φυλακτού, Μιχαήλ, Βαλακάρι, Φουρ, Πάγιτς, Γιοβάνοβιτς.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Λόρια, Αντωνιάδης (55’Αραγιούρι), Αρτυματάς, Κορέια, Πόποβιτς (46’Χρυσοστόμου), Αμπαρτζουμιάν, Χουσμπάουερ, Κορρέα, Ντέλετιτς (46’Χριστοφή), Ουάρντα, Νοβότνι (90’Χριστοδουλόπουλος).

Στον πάγκο: Τζουρ, Παπαδόπουλος, Βερχόβετς, Ρουσιάς, Χριστοδουλόπουλος, Αβραάμ, Καλτσάς, Αραγιούρι, Ρισβάνης, Εσκοβάλ, Χριστοφή, Χρυσοστόμου.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Αλ Γκαντιουί, Κοβάσεβιτς, Ζοάο Αουρέλιο / Αμπαρτζουμιάν, Αραγιούρι.

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας