HomeSliderΤο πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η ΑΕΛ

Το πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η ΑΕΛ

Η ΑΕΛ το πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε στο Αζερμπαϊτζάν. Η ομάδα του Ντούσαν Κέρκεζ, ηττήθηκε με 1-0 από την Καραμπάχ εκτός έδρας και αποχαιρέτησε τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, η ομάδα της Λεμεσού έμεινε πιστή στο αρχικό της πλάνο, έπαιξε πιο συντηρητικά με σκοπό να διαφυλάξει την εστία της και να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις όποτε της δινόταν η ευκαιρία.

Η Καραμπάχ, ωστόσο ήταν καλύτερη, πιο επιθετική και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Είχε επίσης 3-4 καλές ευκαιρίες για να προηγηθεί αλλά δεν τα κατάφερε να τις μετουσιώσει σε γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός ήταν κάκιστος, όπως και η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου, στοιχεία τα οποία έφεραν πολλές διακοπές στο αγώνα.

Η ΑΕΛ κρατούσε το 0 (σκορ το οποίο θα έστελνε το παιχνίδι στην παράταση) και προσπάθησε να ανεβάσει ρυθμό, όμως στο 87ο λεπτό, η Καραμπάχ έκανε το 1-0 με το πλασέ του Kady και πήρε σκορ πρόκρισης.