HomeΟΜΑΔΕΣΑπόλλωνΤο γκολ του Ντόνιο... άνοιξε το δρόμο

Το γκολ του Ντόνιο… άνοιξε το δρόμο

Ο Γκόντσγουεϊ Ντόνιο αποτελεί το τελευταίο απόκτημα του Απόλλωνα τη χειμερινή περίοδο. Ο 28χρονος Γκανέζος αγωνίζεται στην κορυφή της επίθεσης, αλλά μπορεί να αγωνιστεί τόσο στο δεξί «φτερό» όσο και πίσω από τον επιθετικό.

Φέτος, με τη φανέλα της Νέφτσι Μπακού ο Ντόνιο έχει συνολικά 21 συμμετοχές, πέντε γκολ και τέσσερις ασίστ.

Μάλιστα, ο Γκανέζος αγωνίστηκε και εναντίον του Άρη Λεμεσού στα παιχνίδια του Β’ προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ με τη Νέφτσι Μπακού. Ο Ντόνιο είχε αγωνιστεί για 82 λεπτά στο πρώτο ματς (νίκη για τον Άρη με 2-0), ενώ στον επαναληπτικό (3-0 υπέρ της Νέφτσι) ολόκληρο το ενενηντάλεπτο, όπου είχε σκοράρει και το πρώτο γκολ. Έτσι, η ομάδα του Αζερμπαϊτζάν πήρε την πρόκριση απέναντι στον Άρη.