Homeatc-portalΤα πράγματα γίνονται όλο και δυσκολότερα

Τα πράγματα γίνονται όλο και δυσκολότερα

Ο Απόλλωνας εξακολουθεί να είναι προβληματικός στους αγώνες που δίνει. Τα πολλά λάθη που γίνονται σε όλα τα παιχνίδια κοστίζουν βαθμούς από την ομάδα της Λεμεσού και αυτό είναι ένα θέμα που απασχολεί όλους στο οικοδόμημα της ομάδας. Η τεχνική ηγεσία μαζί με τους ποδοσφαιριστές δουλεύουν καθημερινά στις προπονήσεις για να βελτιωθεί η εικόνα της ομάδας, αλλά αυτό είναι κάτι το οποίο δεν διορθώνεται στα παιχνίδια που γίνονται κάθε βδομάδα.

Στο παιχνίδι με το ΑΠΟΕΛ, οι «γαλάζιοι» πήραν νωρίς το προβάδισμα και έδειχναν πολύ επικίνδυνοι στις επιθέσεις που έκαναν στο πρώτο ημίχρονο. Η γενικότερη παρουσία της ομάδας σε αυτό το διάστημα ήταν θετική και έμεινε το 1-0 μέχρι το σφύριγμα για τα πρώτα 45 λεπτά.

Τα προβλήματα στο γήπεδο είχαν ξεκινήσει από κάποιες φάσεις που δημιούργησε το ΑΠΟΕΛ στο πρώτο μέρος, ωστόσο τα πράγματα έγιναν χειρότερα με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Απόλλωνας δεν μπόρεσε να αποφύγει τα σοβαρά λάθη που έδιναν τη δυνατότητα στους παίκτες του ΑΠΟΕΛ να φύγουν επικίνδυνα στην επίθεση. Το 1-1 έγινε πολύ γρήγορα και παρά την προσπάθεια που έγινε για να πάρει ξανά η ομάδα το προβάδισμα, τα λάθη συνεχίστηκαν και ήρθε αυτή η ήττα που σκόρπισε μεγάλη απογοήτευση στους φίλους της ομάδας.

Είναι σίγουρο ότι ο Απόλλωνας έμεινε εκτός στόχων εδώ και λίγο διάστημα, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως η ομάδα θα πρέπει να σταματήσει να διεκδικεί τα θετικά αποτελέσματα από τους αγώνες της. Αυτό είναι κάτι το οποίο ζητά ο κόσμος και αναμένει άμεσα αποτελέσματα από τους παίκτες και την τεχνική ηγεσία.