HomeΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΣυνεχίζουν αήττητα τα CyView Λατσιά

Συνεχίζουν αήττητα τα CyView Λατσιά

Τρίτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών σημείωσαν την Κυριακή (13/12) τα CyView Λατσιά. Στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής επικράτησαν εντός έδρας του ΑΟ Αραδίππου με 28-21.Εννιά γκολ σημείωσε η Αλεξάνδρα Κωνσταντινίδου και έξι η Βάσω Ιωάννου, ενώ για την ομάδα της Αραδίππου η Ευαγγελίδου έβαλε έξι γκολ. Στο ημίχρονο η ομάδα των Λατσιών προηγήθηκε 16-10. Ο ΑΟ Αραδίππου δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα, μετά από τρεις αγώνες.

Στον άλλο αγώνα της 4ης Αγωνιστικής ο Πανελλήνιος Λευκωσίας ήταν καταιγιστικός επικρατώντας εντός έδρας με 35-18 του Προοδευτικού Πάφου (σκορ ημιχρόνου 15-9), φτάνοντας έτσι στην πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Δέκα γκολ έβαλε η Μελίνα Ιερείδου. Για την ομάδα της Πάφου από πέντε σημείωσαν οι Παναγιωτάκη και Φιλίππου.

– Ρεπό είχε η ΕΝ Αθηένου.

Στην επόμενη αγωνιστική, τελευταία του α’ γύρου, θα διεξαχθεί το ντέρμπι ΕΝ Αθηένου – CyView Λατσιά. Η ομάδα της Αθηένου έχει να δώσει αγώνα και με τον Προοδευτικό, ενώ εκκρεμεί και η αναμέτρηση Προοδευτικός – ΑΟ Αραδίππου.

Στον άλλο αγώνα της 5ης Αγωνιστικής θα παίξουν ΑΟ Αραδίππου – Πανελλήνιος.