HomeSliderΣυμβιβασμός στο '"Στέλιος Κυριακίδης''

Συμβιβασμός στο ‘”Στέλιος Κυριακίδης”

Καρμιώτισσα και ΑΕΖ εξήλθαν ισόπαλες με σκορ 1-1 στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ο ρυθμός ήταν αρκετά καλός με τις δύο ομάδες δημιουργούν ευκαιρίες εκατέρωθεν. Η Καρμιώτισσα ήταν αυτή που κατάφερε όμως να ανοίξει το σκορ όταν στο 34ο λεπτό, ο Κατσαντώνη μπήκε στην περιοχή από δεξιά, απέφυγε τον Μπέκερ και πλάσαρε για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, το παιχνίδι δεν ξεκίνησε το ίδιο καλά -από άποψη ρυθμού- ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο 56ο λεπτό να ισοφαρίσουν όταν μετά από πάσα του Ντούμπια από δεξιά, ο Χατζηβασίλης με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του.

Από εκείνο το σημείο του αγώνα και έπειτα, η Καρμιώτισσα ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, ασκούσε πίεση και είχε ευκαιρίες για το 2-1 χωρίς ωστόσο να το καταφέρνει και το 1-1 να παραμένει ως τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Καρμιώτισσα (Χρίστος Χαραλάμπους): Ανέστη, Παντελή, Νιούπορτ, Μαλόνε, Γκραντινάρου, Νεοφύτου, Τσουκαλάς, Φουρ, Λουκίλι, Ντούμπια, Κατσαντώνης.

ΑΕΖ (Λιάσος Λουκά): Μπέκερ, Παστελλής, Ντελμίρο, Αντωνίου, Ρέινολντς, Σλόγκαρ, Σαρφό, Σάντος, Βαλέιν, Ρουίζ, Ντιγκινί.

Σκόρερ: Κατσαντώνης 34′ / –

Κίτρινες: Λουκίλι, Φουρ / Ντελμίρο

Αποβολές: Φουρ 90+4′ / –

Στάδιο: ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος

Α’ Βοηθός: Γεωργίου Χαράλαμπος