HomeSliderΣυμβιβασμός στο Παραλίμνι / Χαμένο πέναλτι στο 81' για τους γηπεδούχους

Συμβιβασμός στο Παραλίμνι / Χαμένο πέναλτι στο 81′ για τους γηπεδούχους

Ισόπαλο χωρίς γκολ έληξε το παιχνίδι μεταξύ ΕΝΠ και Καρμιώτισσας στο ”Τάσος Μάρκου” για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα οι γηπεδούχος ομάδα ξεκίνησε καλύτερα και στο 18′ είχε την πρώτη της μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι. Ο Μέιρα με κάθετη πάσα βρήκε τον Ντιαβαρά, ο οποίος βρέθηκε απέναντι από τον Κνόμπλοχ με τον τελευταίο να βγαίνει ”νικητής της μονομαχίας”.

Δώδεκα λεπτά αργότερα, στο 30ο λεπτό η ΕΝΠ είχε και πάλι πολύ μεγάλη ευκαιρία όταν ο Κωνσταντίνου από τα δεξιά έκανε την σέντρα, αλλά ο Ρουσιάς προ κενή εστίας έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα μέχρι και το 60ο λεπτό δεν καταγράφηκε κάποια αξιόλογη φάση.  Στο 63′ η Καρμιώτισσα είχε μια καλή στιγμή όταν από σέντρα του Τάντι από τα δεξιά, ο Αβράαμ έκανε την κεφαλιά αλλά πριν προλάβει ο Ζελάγια γίνει κάτοχος της μπάλας έδιωξε ο Ντρέκσα.

Στο 79′ και έπειτα από έλεγχος του VAR η ΕΝΠ κέρδισε πέναλτι για χέρι του Τσελούσκα εντός περιοχής. Ο Βουτσένοβιτς στο 81′ εκτέλεσε το πέναλτι ωστόσο η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και το 0-0 ήταν το τελικό σκορ του αγώνα.

ΕΝΠ: Κόστιτς, Ντα Σίλβα, Ρουσιάς(73′ Βουτσένοβιτς), Ντιαβαρά, Μέιρα(73′ Λαμί), Γεβρέμοβιτς, Κωνσταντίνου, Κατσιάρης, Κοτσώνης, Ντρέκσα, Βούκσεβιτς(73′ Λόπεζ).

Καρμιώτισσα: Κνομπλόχ, Τάντι, Ντούμπια, Ελ Αλουχί, Αβράαμ(64′ Κουλιμπαλί), Χούμποτσαν, Μεντίμορετς, Οικονομίδης, Μπεν Σαλάμ(85′ Μάρτιν), Ντούρις(54′ Τσελούτσκα), Ζελάγια(64′ Ανδρονίκου)

Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Βασιλείου Αδάμος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Κοντεμενιώτης Γιώργος
4ος Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
VAR: Φωτίου Κωνσταντίνος
AVAR: Γεωργίου Παύλος