HomeApp Push NotificationΣυμβιβασμός στο ΓΣΠ !

Συμβιβασμός στο ΓΣΠ !

Ομόνοια και Πάφος FC εξήλθαν ισόπαλες 0-0 στο ΓΣΠ στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για την 21η αγωνισιτκή του πρωταθλήματος.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα, ! και μόλις στο 2ο λεπτό η Πάφος είχε μεγάλη ευκαιρία όταν 0  Τάνκοβιτς ”κρέμασε” τον Φαμπιάνοτην αλλά ο Γιούστε η μπάλα περάσει την γραμμή έδιωξε! Μάλιστα η μπάλα χτύπησε και στο δοκάρι από την παρέμβαση του Γιούστε και ακολούθως κατέληξε στον Φαμπιάνο.

Μετά από αυτή την φάση στα αρχικά σταδία το ημίχρονο δεν είχε κάποια μεγάλη ευκαιρία μπροστά από τις εστίες των δύο ομάδων. Αυτό άλλαξε στο 28′ όταν η Πάφος είχε άλλη μια μεγάλη ευκαιρία. Μετά από λάθος του Λέτσιακς, ο Χέσταντ βρήκε τον Ζάιρο εντός περιοχής οποίος ωστόσο έστειλε την μπάλα έξω.

Στο 40ο λεπτό υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς Ομόνοιας για πέναλτι όταν μετά από σουτ του Μπέζους μέσα από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μπάιριτς. Η φάση ελέγχθηκε και ο διαιτητής αποφάσισε ότι δεν υπάρχει πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης, η Ομόνοια είχε καλή φάση στο 51ο λεπτό με το σουτ του Μπέζους λίγο έξω από την περιοχή το οποίο όμως δεν βρήκε στόχο. Η Πάφος ”απάντησε” στο 57ο λεπτό με το εντός περιοχής πλασέ του Ζάιρο ωστόσο ο Φαμπιάνο είπε ”όχι”.

Στο 71ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν ξανά όταν ο Ζουνίνιο έκανε το σουτ εντός περιοχής αλλά ο Φαμπιάνο εκτινάχθηκε και αποσόβησε εντυπωσιακά τον κίνδυνο.

Το 0-0 ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Ψάλτης (85΄Μάθιους) Γιούστε, Μπρούνο, Κασάμα (64΄Μπασιρού) Κίτσος (46΄Λοϊζου) Λέζιακς, Λανγκ, Κούσουλος, Κακουλής (46΄Καρίμ) Μπέζους (68΄Χάμπος)

Πάφος FC (X. Μπεργκ): Ίβουσιτς, Κβίντα, Κανέ, Ζάιρο, Ικόκο, Χέσταντ (87΄Μπεσάρτ) Τάνκοβιτς, Ναμέ, Μπάιριτς, Πελάζιο, Ζουνίνιο

Διαιτητής: Fernandes Ferreira Vitor Jorge
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωτηρίου Μιχάλης
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
4ος Διαιτητής: Χατζηβασιλείου Θωμάς
VAR: Moreira Dos Santos Vasco Antonio