HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΣυμβιβασμός στην Λεμεσό

Συμβιβασμός στην Λεμεσό

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στην Λεμεσό ανάμεσα σε Άρη και Πάφο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι είχαν την άμεση απάντηση και το σκορ έμεινε μέχρι το τελος.

Το μάτς:

Στο 4′ ένα σου του Σεμέδο ήταν άστοχο.

Δύο λεπτά αργότερα η Πάφος σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε για χέρι στον Ζάιρο.

Στο 20′ ο Τάνκοβιτς προσπάθησε να κρεμάσει τον Βανά αλλά ο κήπερ του Άρη ήταν έτοιμος.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Άρης άνοιξε το σκορ με τον Μορντόρ! Πήρε την μπάλα από το κέντρο έφτασε απέναντι από τον Ίβουσιτς και έκανε το 1-0!

Ένα λεπτο κράτησε το προβάδισμα του Άρη αφού ο Ζάζα έκανε μια φοβερή κούρσα και σκόραρε για το 1-1!

Στο 33′ ο Ίβουσιτς έβγαλε μεγάλη απόκρουση σε κεφαλιά του Μορντόρ.

Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.

Στο 52′ ένα καλό σουτ από τον Μπότσκαι κόντραρε και πήγε σε κόρνερ.

Στο 67′ ο Σεμέδο από πολύ πλεονεκτική θέση δεν βρήκε καλά την μπάλα.

Δέκα λεπτά μετά ένα σουτ του Τάνκοβιτς πέρασε ψηλά άουτ.

Στο 82′ ο Άρης έχασε καλή ευκαιρία.Ο Μοντνόρ έδωσε ωραία πάσα στον Κακόριν που έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, όμως ήταν αδύναμο και ο Ίβουσιτς μάζεψε.

Στο 92′ ο Άρης έχασε τεράστια ευκαιρία να πάρει το μάτς! Ο Σεμέδο βρέθηκε απέναντι από τον Ίβουσιτς, έκανε το πλασέ, όμως ο τερματοφύλακας της Πάφου έκανε μεγάλη απόκρουση!

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι έτσι οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό.

Άρης: Βανά, Καζού (23′ Ουρόσεβιτς), Μουσούντα, Γκομίς (77′ Μπράουν), Γιαγκό, Στρούσκι (77′ Μαγιαμπέλα), Σάβο (65′ Κακόριν), Μπρόρσον, Σζόκε, Μοντνόρ, Σεμέδο.

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Ζάντρο, Μποάκι, Κακόριν, Σπόλιαριτς, Δημητρίου, Λουκουμπάρ, Μάτισικ, Μαγιαμπέλα, Ουρόσεβιτς, Σουμάνσκι.

Πάφος: Ίβουσιτς, Κβίντα, Γκολντάρ, Ζάιρο (88′ Βαλακάρι), Μποτσκάι, Ρους, Ζάζα (71′ Μπρούνο), Τάνκοβιτς (77′ Τουμάσι), Ναμ (77′ Κανέ), Ντράγκομιρ, Πέπε (88′ Κοντρέρας).

Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Μπρούνο Φελίπε, Κανέ, Δημητρίου, Κοντρέρας, Βαλακάρι, Τουμάσι, Νταλίνια.

ΣΚΟΡΕΡ: 25′ Μοντνόρ / 26′ Ζάζα
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 47′ Μπρόρσον, 62′ Σάβο / 68′ Ναμ

Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Λάμπρου Λάμπρος
4ος Διαιτητής: Αργυρού Μ. Ανδρέας
VAR: Θεουλή Χρυσοβαλάντης