Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι μεταξύ Άρη και Ανόρθωσης.

Το μάτς:

Χωρίς κάτι αξιόλογο πέρασε το πρώτο 10 λεπτο.

Στο 13′ το σουτ του Μπένγτσον μάζεψε ο Αρμπολέδα.

Πέντε λεπτά αργότερα το σουτ του Σαβό πέρασε ψηλά.

Στο 20′ ο Γκομίς για λίγο δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή και να ανοίξει το σκορ!

Στο 23′ ο Βανά έβγαλε μεγάλη απόκρουση πάνω στην γραμμή σε σου του Αρτυματά!

Εφτά λεπτά μετά ο Γκομίς έπαιξε το 1-2 με τον Μπράουν και έστειλε την μπάλα λίγο έξω.

Στο 37′ η Ανόρθωση κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανάλαβε ο Γκερρέρο και έκανε το 0-1 για την ”Κυρία”.

Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το 0-1.

Στο πρώτο λεπτό του δευτέρου μέρους η Ανόρθωση έχασε μεγάλη ευκαιρία. Το διαγώνιο σουτ του Κορέια πέρασε μόλις άουτ.

Στο 50′ ο Μαγιαμπέλα έχασε τεράστια ευκαιρία από πάρα πολύ κοντα δεν κατάφερε να βρει δίχτυα!

Έξι λεπτά αργότερα η κεφαλιά του Κακόριν πέρασε και πάλι λίγο έξω.

Η ισοφάριση ήρθε για τον Άρη στο 60′ αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

Στο 68′ ο Άρης ισοφάρισε και αυτή τη φορά μέτρησε! Ο Μόρντορ με ωραία κεφαλιά έκανε το 1-1!

Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν τον αγώνα οι δυο ομάδες αφού αποβλήθηκε ο Αρτυματάς και ο Γιάγκο.

Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και οι δυο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 1-1.

Άρης: Βανά, Καζού, Μπένγκτσον (46′ Κακόριν), Μπράουν (46′ Σζόκε), Γκομίς (70′ Σπόλιαριτς), Γιαγκό, Μαγιαμπέλα (63′ Σεμέδο), Νίκολιτς (46′ Μοντνόρ), Σάβο, Μπρόρσον, Ουρόσεβιτς.

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Ζάντρο, Μποάκι, Κακόριν, Σπόλιαριτς, Δημητρίου, Αμπουμπακάρ, Σανέ, Σζόκε, Μοντνόρ, Σεμέδο, Σουμάνσκι

Ανόρθωση: Αρμπολέδα, Αρτυματάς, Μαρμούκ, Κορέια, Καστέλ, Φερέιρα (70′ Τζουλίου), Παρούτης (58′ Κίκο), Αντωνίου (76′ Κάργας), Χρυσοστόμου (58′ Ουαγκέ), Κορέα, Γκερέρο (70′ Περέα).

Στον πάγκο: Πισίας, Κεραυνός, Ουαγκέ, Κάργας, Μακούν, Ουαρίς, Κίκο, Τζουλίου, Κωνσταντίνου, Περέα.

Διαιτητής: Φελλάς Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος