HomeΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑΣτον επαναληπτικό θα κριθεί η πρόκριση

Στον επαναληπτικό θα κριθεί η πρόκριση

Ο Παρνασσός Στροβόλου γνώρισε την ήττα στον πρώτο αγώνα του 3ου γύρου του EUROPEAN CUP HANDBALL κόντρα στην CS MINAUR BAIA MARE Ρουμανίας με 25-28 και πλέον το εισιτήριο για τους «16» της διοργάνωσης θα κριθεί στον αυριανό επαναληπτικό.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με το σκορ να πηγαίνει πόντο-πόντο και στο 15λεπτο να προηγείται η Ρουμανική ομάδα με5-7. Οι Ρουμάνοι προσπάθησαν να διευρύνουν το προβάδισμα με το συγκρότημα του Σάββα Ζωγράφου να παίζει τρομερή άμυνα και στο 23ο λεπτό το ματς να είναι στο 10-9 υπέρ της Κυπριακής ομάδας ενώ το ημίχρονο έληξε 13-15.
Στο δεύτερο μέρος ο Παρνασσός μπήκε πάλι δυνατά με αποτέλεσμα στο 10ο λεπτό της επανάληψης το σκορ να είναι στο 17-18. Το ματς ήταν συγκλονιστικό στην συνέχεια με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν προβάδισμα 4ων τερμάτων (17-21) στο 15ο λεπτό του 2ου ημιχρόνου και τον Παρνασσό να προσπαθεί να ξαναμπεί στο παιχνίδι. Το ματς πήγαινε σε λεπτές ισορροπίες με τους παίκτες του Σάββα Ζωγράφου να κάνουν προσπάθεια για να μειώσουν την διαφορά και το τελικό σκορ 25-28 αφήνει τα πάντα ανοικτά στον αυριανό επαναληπτικό.
Η ρεβάνς με την Ρουμανική ομάδα θα γίνει αύριο Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2020 στη κλειστή αίθουσα «ΤΑΣΣΟΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ» στις 17.00.