HomeΑΛΛΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑSTOIXIMAN CORPORATE FUTSAL: Ολοκληρώθηκε με επιτυχία

STOIXIMAN CORPORATE FUTSAL: Ολοκληρώθηκε με επιτυχία

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Σάββατο 17/10/2020 το πρώτο τουρνουά φούτσαλ αποκλειστικά για εταιρείες, STOIXIMAN CORPORATE FUTSAL TOURNAMENT.

Η διοργάνωση που προσέφερε δυνατές συγκινήσεις και άφθονη δράση στους συμμετέχοντες, ήταν το μεγαλύτερο γεγονός στην εποχή του κορωνοιού με παρουσία τουλάχιστον 450 παικτών και όλα αυτά μέσα σε πλαίσιο απόλυτα εναρμονισμένο με τα πρωτόκολλα υγιεινής του υπουργείου Υγείας.

Η αρχή έγινε με την φάση των ομίλων, ακολούθησαν οι αγώνες νοκ-αουτ για να φτάσουμε στην ημέρα των τελικών όπου λόγω των τελευταίων διαταγμάτων απαγορεύτηκε αυστηρά η είσοδος σε θεατές.

Το 1ο Stoiximan Corporate Futsal Tournament το κατέκτησε η εταιρεία PWC που στον “ELECTROLINE FINAL” επικράτησε της Ε.Φράγκου κατασκευές με 4-1. Την τρίτη θέση κατέκτησε η ομάδα του Γερμανικού ογκολογικού κέντρου που στον μικρό τελικό επικράτησε με 3-2 της KRONOSPAN.

Στις ομάδες που έφτασαν μέχρι τον μεγάλο τελικό προσφέρθηκαν δώρα αξίας 2.500 ευρώ από τις εταιρείες ELECTROLINE, SAN SIRO SPORTS, CABLENET, LANES.

Από το τουρνουά σημαντικό μέρος των εσόδων θα διατεθεί στο Κέντρο Προσφοράς και Αγάπης Άγιος Χριστόφορος» με το κομμάτι φιλανθρωπίας και προσφοράς να είναι βασικός πυλώνας στρατηγικής της χορηγού εταιρείας STOIXIMAN.

Τα παιχνίδια του τουρνουά έγιναν σε τέσσερα υπερσύγχρονα γήπεδα στην Λευκωσία (εγκαταστάσεις GC SCHOOL OF CAREERS) και στην Λεμεσό στα ολοκαίνουργια γήπεδα LOUKA SPORTING CENTER στα Πολεμίδια. Το ραντεβού πλέον ανανεώνεται για το φθινόπωρο του 2021.