HomeSliderΣτοίχισαν οι απουσίες, αλλά και η κούραση

Στοίχισαν οι απουσίες, αλλά και η κούραση

Οι σημαντικές απουσίες σε άμυνα και επίθεση, αλλά κυρίως η κούραση που έβγαλε η ομάδα στην επανάληψη ήταν οι κύριοι λόγοι που η Νέα Σαλαμίνα δέχθηκε την ήττα με 3-0 από το ΑΠΟΕΛ. Μία ήττα που ήταν πισωγύρισμα για τους «ερυθρόλευκους», καθώς παρέμειναν στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας και ουσιαστικά πέταξαν στα σκουπίδια τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής. Η ομάδα είχε σοβαρές αδυναμίες στο να δημιουργήσει ευκαιρίες, ενώ στην άμυνα δεχόταν πολύ εύκολα το τέρμα. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο β’ ημίχρονο δεν πάτησε ποτέ την αντίπαλη περιοχή. Ούτε μία ευκαιρία. Στην άμυνα οι απουσίες των Χριστοφόρου και Τσμοβς ανάγκασαν τον Σάββα Δαμιανού να επιλέξει ποδοσφαιριστές εξ ανάγκης και φάνηκε ότι δεν μπορούσαν να αντεπεξέλθουν. Στη Νέα Σαλαμίνα θα πρέπει να ξεχάσουν γρήγορα τη συγκεκριμένη ήττα και να επικεντρωθούν στον αγώνα της Παρασκευής όπου θ’ αντιμετωπίσουν την Καρμιώτισσα. Παιχνίδι το οποίο θα πρέπει να κερδίσουν πάση θυσία αφού σε διαφορετική περίπτωση τα πράγματα θα γίνουν ακόμη πιο δύσκολα.