HomeStimenaΣτόχος να επιστρέψει στον τίτλο η Παρί

Στόχος να επιστρέψει στον τίτλο η Παρί

*Στο «Παρκ Ντε Πρενς» η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχεται το Στρασβούργο σε παιχνίδι για τη δεύτερη αγωνιστική της Ligue 1.

0921: Paris Saint-Germain FC – Strasbourg Alsace 22:00 («Parc des Princes»)

Παρί Σεν Ζερμέν: Έστω και δύσκολα η Παρί Σεν Ζερμέν μπήκε με το δεξί στη νέα σεζόν, κερδίζοντας την Τρουά με 1-2 εκτός. Οι Παριζιάνοι έμειναν πίσω στο σκορ στο 9′, ενώ στο 19′ και 21′ πέτυχαν δύο γκολ, γυρίζοντας το παιχνίδι και διατηρώντας το υπέρ τους προβάδισμα μέχρι τέλους. Ενθουσιασμό προκάλεσε η μεταγραφή του Λιονέλ Μέσι στη Παρί Σεν Ζερμέν, με τους Παριζιάνους να εξαφανίζουν όλα τα διαθέσιμα κομμάτια που υπήρχαν από τις φανέλες που βγήκαν προς πώληση από την άφιξη του Αργεντινού στην ομάδα τους.

Στρασβούργο: Την εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Ανζέ γνώρισε στη πρεμιέρα της Ligue 1 το Στρασβούργο, σε ένα ματς που σε γενικές γραμμές έδειχνε ισορροπημένο. Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν πιο τυχεροί και πετυχαίνοντας δύο γκολ στο 57′ και 81′ πήραν τη νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Προϊστορία: Τρεις νίκες και μία ισοπαλία ο απολογισμός της Παρί στις εντός έδρας αναμετρήσεις της με το Στρασβούργο τα τελευταία δέκα χρόνια.

5:2

**Με τέτοια ομάδα που έφτιαξε ειδικά στη φετινή σεζόν η Παρί Σεν Ζερμέν είναι ξεκάθαρο πως ονειρεύεται την κατάκτηση του Τσάμπιονς Λιγκ. Βέβαια για να φτάσει μέχρι εκεί, πρώτιστος της στόχος είναι η κατάκτηση του πρωταθλήματος και αντιπάλους σαν το Στρασβούργο δεν πρέπει να τους δίνει κανένα δικαίωμα στον αγωνιστικό χώρο. (1&3-6 γκολ 1,85, η μοναδική επιλογή και απόδοση της αγοράς, Meridianbet).

WEEKEND BONUS 10%: Επωφεληθείτε 10% μπόνους κάθε Σαββατοκύριακο!

Διαβάστε περισσότερα για το Στόχος να επιστρέψει στον τίτλο η Παρί στο Katenatsio.