HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΣτην επόμενη φάση του Κυπέλλου και η ΕΝΠ !

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου και η ΕΝΠ !

Η ΕΝΠ επικράτησε με 4-1 της Ολυμπιάς Λυμπιών για τον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Coca – Cola Α’ – Β’ Κατηγορίας και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Στο 19′,  Κατσιάρης κέρδισε φάουλ λίγο έξω απ’ την μεγάλη περιοχή, ο Μέιρα το εκτέλεσε και έστειλε την μπαλα στο πλεκτό για το 1-0 υπέρ της ομάδας του Μαρίνου Σατσιά.

Τέσσερα μόλις λεπτά αργότερα, στο 23ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Γεβρέμοβιτς, ο Κορσία από κοντά έπιασε την κεφαλιά και έκανε το 2-0!

Το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους σκόραρε ο Ρουσιάς με φοβερό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ενώ το 4-0, έκανε ο Βουτσένοβιτς ο οποίος πλάσαρε εύστοχα από το ύψος της μικρής περιοχής.

Tο τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 90+1 από τον Λοΐζου έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι

ΕΝΠ: Παναγιώτου, Κορσία, Έχμαν, Ρουσιάς, Μέιρα, Γεβρέμοβιτς, Κατσιάρης, Ντρέκσα, Γεχονατάν, Γαβριήλ, Βούκσεβιτς.

Ολυμπιάς Λυμπιών: Αντωνίου, Αριστοτέλους, Μπαγκούρα, Μιχαήλ, Ορθόδοξου, Φιλίππου, Μβόντο, Παπακωνσταντίνου, Γκέγκπε, Κυριάκου, Κοκκινόφτας.

Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος