HomeΟΜΑΔΕΣΑνόρθωσηΣτα «κυανόλευκα» βάφτηκε το βαρωσιώτικο ντέρμπι!

Στα «κυανόλευκα» βάφτηκε το βαρωσιώτικο ντέρμπι!

Η Ανόρθωση ήταν η νικήτρια στο Βαρωσιώτικο ντέρμπι με την Νέα Σαλαμίνα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» για την 6η αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan με 3-1.

Η «Κυρία» είχε ένα εκπληκτικό δεκάλεπτο, καθώς με τρία γκολ από το 28ο έως το 38ο λεπτό ανέβασε το δίχτυ του σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» προσπάθησαν, βρήκαν δίχτυα με τον Φράγκο στο 76ο λεπτό χωρίς ωστόσο να πάρουν κάτι από το ματς. Έτσι, η Ανόρθωση έφτασε τους 8 βαθμούς και ανέβηκε στην 8η θέση, ενώ η Νέα Σαλαμίνα έμεινε στην πρότελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με μόλις τρεις βαθμούς σε έξι αγωνιστικές.

Ανόρθωση: Ζίφκοβιτς, Κονσεϊσάο, Μουγκάμπι, Χρυσόπουλος (81′ Τεϊσέιρα), Κίκο (81′ Σταμούλης), Αρτυματάς, Ίλιεφ (60′ Παρούτης), Χαραλάμπους Σ (60′ Κριχόβιακ), Μλάντοβιτς Χρυσοστόμου (87′ Μάρκου), Λόπες.

Νέα Σαλαμίνα: Μελίσσας, Σεργίου (79′ Παπαγεωργίου), Τόμοβιτς, Μιχαήλ, Νάρσινγκ, Μιγκελίτο, Φερνάντες (46′ Μπαχάσα), Γκιμπελέ (46′ Φράγκος), Βέλλιος (46′ Βέλλιος), Μπεχαράνο (81′ Σπυριδάκης), Λέουκο.

ΓΚΟΛ: 24′ Χρυσόπουλος, 36′ Κονσεισάο, 38′ Αρτυματάς/76′ Φράγκος