HomeApp Push NotificationΣπουδαία νίκη με ανατροπή και... ΄΄φαουλάρα΄΄ για την Καρμιώτισσα !

Σπουδαία νίκη με ανατροπή και… ΄΄φαουλάρα΄΄ για την Καρμιώτισσα !

Η Καρμιώτισσα επικράτησε με 2-1 της Δόξας στο Τσίρειο Στάδιο, στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για τη 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta.

Μάλιστα η ομάδα της Καρμιώτισσα πέτυχε τη νίκη αυτή έπειτα από ανατροπή αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να προηγηθούν.

Πιο συγκεκριμένα στο 22′ ο Φωτίου πήγε στο Onfield review, για χέρι του αμυντικού της Καρμιώτισσας στην περιοχή. Εν τέλει έδειξε την ”εσχάτη των ποινών” και ο Σαντίκ στο 24ο λεπτό εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0.

Η Καρμιώτισσα μετά το γκολ έβαλε πίεση, είχε την υπεροχή ωστόσο όχι τις λύσεις.

Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο 57ο λεπτό να σκοράρουν όταν οι Μαλόνε-Καλτσάς έκαναν το ένα-δύο, ο τελευταίος έδωσε ωραία πάσα στον Ντούμπια ο οποίος έκανε το 1-1 και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Δεκατρία λεπτά αργότερα, στο 70ο λεπτό, ο Ελ Αλουχί εκτέλεσε άψογα το απευθείας φάουλ που κέρδισε η ομάδα του, έστειλε την μπάλα στο ”παραθυράκι” του Σισκόφσκι και ολοκλήρωσε την ανατροπή για την Καρμιώτισσα.

Το 2-1 ήταν εν τέλει και το τελικό σκορ του αγώνα με την ομάδα της Λεμεσού να πετυχαίνει μια σπουδαία από βαθμολογικής άποψης νίκη.

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Τάντι, Σελούτσκα (Αβραάμ 72′), Μαλόνε, Ντούμπια (Αγγελή 89′), Ελ Αλουχί (Χατζηβασίλης 89′), Χούμποτσαν, Μεντίμορετς, Καλτσάς (Κουλιμπαλί 80′), Οικονομίδης (Μπεν Σαλάμ 46′), Ντούρις.

Δόξα: Σισκόφσκι, Αντενόν, Κέρλα, Ίλιτς (Μπένι 51′), Σαντίκ, Κοβάσεβιτς, Αμπντουλαχί, Φασουλιώτης (Ασαμόα 24′), Βαγιέχο, Στυλιανού, Σόμπτζικ (Τιτζανί 69′)

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
4ος Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
VAR: Αντωνίου Μενέλαος