HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΣπιλέφσκι: Το παιχνίδι χάθηκε στο πρώτο ημίχρονο - Είναι άνθρωποι δεν είναι ρομπότ

Σπιλέφσκι: Το παιχνίδι χάθηκε στο πρώτο ημίχρονο – Είναι άνθρωποι δεν είναι ρομπότ

Οι δηλώσεις του προπονητή του Άρη:

Περιμέναμε ένα δύσκολο παιχνίδι μετά από ένα έντονο και συναισθηματικό παιχνίδι. Ξέραμε ότι θα είναι διαφορετικό παιχνίδι με μία ομάδα με μεγάλο κίνητρο. Το παιχνίδι χάθηκε στο πρώτο ημίχρονο, όταν ήμασταν πολύ παθητικοί. Είχαμε τις ευκαιρίες και μετά ήρθε και η κόκκινη κάρτα στον Γιαγκό, που ήταν πολύ καλός μέχρι την ώρα εκείνη. Νομίζω είχαμε και ένα πέναλτι και δεν καταλάβω γιατί οι καθυστερήσεις ήταν 4-5 λεπτά. Από την ήττα έχουμε να μάθουμε αρκετά. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο της ομάδας. Θα δουλέψουμε για να τους κάνουμε χαρούμενους στα επόμενα παιχνίδια”.

Είναι άνθρωποι δεν είναι ρομπότ. Δυστυχώς υπάρχουν και αυτά. Είμαστε σε δρόμο ανάπτυξης, πρέπει να το αποδεχθούμε.

Αν επηρέασε ο τίτλος του φαβορί: Φυσικά επηρέασε. Ομάδες που ήταν φαβορί έχασαν στα παιχνίδια του Τσάμπιονς Λιγκ. Πρέπει να μάθουμε απ’ αυτά τα παιχνίδια.

Αν έπαιξε ρόλο η αλλαγή έδρας: Μετά από μία ήττα πολλά μπορείς να πεις πως πήγαν λάθος. Προτεραιότητα μας ήταν να διαφυλάξουμε την υγεία των παικτών μου. Πέρσι κερδίσαμε σ’ αυτό το γήπεδο, εξασφαλίσαμε την Ευρώπη και μακάρι να έρθουν και άλλες επιτυχίες εδώ.