HomeSliderΣάββας: Καλή εμφάνιση αλλά χωρίς αντίκρισμα

Σάββας: Καλή εμφάνιση αλλά χωρίς αντίκρισμα

Αναλυτικά τα όσα έιπε ο κόουτς της Σαλαμίνας:

“Συγχαρητήρια στην ομάδα της Ανόρθωσης. Πέρα για πέρα δίκαιη η νίκη της Ανόρθωσης. Σκόραραν δύο γκολ και εμείς ένα. Μας λυπεί πολύ, είμαστε στεναχωρημένοι. Καλή εμφάνιση αλλά χωρίς αντίκρισμα. Αυτό μας στεναχωρεί αφάνταστα. Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με περισσότερες ευκαιρίες δικές μας, με περισσότερη κατοχή. Αν εξαιρέσω τα πρώτα 5-6 λεπτά που η Ανόρθωση είχε κάποια στημένα, μετά δεν απειληθήκαμε. Επηρέασε πολύ ο κόσμος της Ανόρθωσης. Φανταστικός ο κόσμος της Ανόρθωσης, όπως και ο δικός μας. Δυστυχώς δεν είχαμε την πολυτέλεια να φέρουμε πολλές χιλιάδες να γίνει ένα φανταστικό ντέρμπι από τα παλιά. Μας λυπεί αφάνταστα ότι δεν πήραμε κάτι από το σημερινό παιχνίδι.”

Τι λείπει από την Σαλαμίνα ώστε να παίρνει μεγάλα αποτελέσματα: “Μισώ να ακούω το ότι παίζουμε καλά και δεν παίρνουμε βαθμούς. Αυτό είναι νοοτροπία μικρής, οι μεγάλες ομάδες βρίσκουν το γκολ και κερδίζουν. Το να παίξουμε καλά και στο τέλος να χάσουμε αυτό δεν μου λέει τίποτα. Γινόμαστε γραφικοί αν λέμε ότι ήμασταν πάρα πολύ καλοί και δεν αξίζαμε να χάσουμε. Πως δεν αξίζαμε; Βάλαμε έναν, έβαλαν δύο. Όσο καλά και να παίξαμε σε δύο εβδομάδες δεν θα θυμάται καθόλου το παιχνίδι αυτό. Αν θέλουμε να αλλάξουμε νοοτροπία πρέπει να παίρνουμε βαθμούς. Αυτό είπα και στα παιδιά, πρέπει να είμαστε στεναχωρημένοι, πρέπει να τα έχουμε με τους εαυτούς μας, πρέπει να ανεβάσουμε την αυτοπεποίθηση μας και να βάζουμε γκολ”