HomeΚυπριακό Ποδόσφαιρο«Πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος»

«Πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος»

Διαβάστε τις δηλώσεις που έκανε ο προπονητής της Νέας Σαλαμίνας, Κωνσταντίνος Μηνά, αμέσως μετά το τέλος του αγώνα με τον Εθνικό:

«Το παιχνίδι δεν άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς για εμάς. Στις δυο πρώτες ευκαιρίες που βρήκε ο εθνικός σκόραρε και μάλιστα με ωραία γκολ. Μετά βρήκαμε τα ψυχικά αποθέματα να μπορέσουμε να ισορροπήσουμε όμως δεν καταφέραμε να βάλουμε γκολ που θα μας βοηθούσε.

Στο ημίχρονο αλλάξαμε κάποια πράγματα και οι ποδοσφαιριστές μου έδειξαν πόσο ωραίο ποδόσφαιρο μπορούν να παίξουν. Ήταν πραγματικά μια πολύ καλή εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο και ο ασφαλέστερος τρόπος να φτάσεις στη νίκη είναι η καλή απόδοση, υπάρχουν κι άλλοι τρόποι αλλά αυτός είναι ο ασφαλέστερος. Είχαμε κι άλλες ευκαιρίες αλλά δεν μπορέσουμε να νικήσουμε.

Από τώρα ξεκινάμε την προετοιμασία για τον αγώνα με την Πάφο που είναι δύσκολος αγώνα. Ξεκινούμε δουλειά, θέλω να ευχαριστήσω τους 20 οπαδούς μας που βρίσκονται στην κερκίδα γιατί όταν η ομάδα έχανε με 2-0 αυτοί δεν έχασαν την ελπίδα. Μας βοήθησαν να φτάσουμε εκεί που φτάσαμε, ήταν συγκλονιστική η βοήθεια που είχαμε. Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε αυτό που πρέπει ώστε η ομάδα να υλοποιήσει τον στόχο της».