HomeApp Push NotificationΠέρασε και από το ''Αμμόχωστος'' με πεντάρα ο Άρης!

Πέρασε και από το ”Αμμόχωστος” με πεντάρα ο Άρης!

Πέρασε νικηφόρα και από το Αμμόχωστος ο Άρης νικώντας την ΑΕΖ με 0-5 και έτσι οι ”πράσινοι” πλέον μετρούν 9β με 3/3!

Το μάτς:

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα υπήρχε το ίδιο σκηνικό ο Άρης έβαζε πίεση και η ΑΕΖ αμυνόταν.

Στο 19′ ο Μπαμπίκα έδωσε σχεδόν έτοιμο γκολ στον Στεπίνσκι αλλά ο Πολωνός αστόχησε!

Δύο λεπτά αργότερα ο Σπόλιαριτς έδωσε πανέμορφη ασίστ στον Μπαμπίκα που έκανε το 0-1.

thumbnail preview 3 1

Δέκα λεπτά αργότερα ο Άρης διπλασίασε τα τέρματα του! Ο Μπένκτσον γύρισε την μπάλα στον Στεπίνσκι και ο Πολωνός την έστειλε στα δίχτυα για το 0-2.

thumbnail preview 4 1

Στο 41′ ο Άρης πέτυχε και τρίτο γκολ με πανέμορφο σουτ του Σπόλιαριτς!

thumbnail preview 5 1

Β μέρος:

Η πρώτη μεγάλη φάση στο Β’ μέρος ήταν στο 56′ για τον Άρη. Ο Σουμάνσκι έπιασε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Μπέκερ έδιωξε σε πρώτο χρόνο με δυσκολία και στην επαναφορά ο Μοντόρ έκανε το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε έξω.

Στο 74′ ο Άρης πέτυχε και 4ο γκολ. Μετά από μακρινή συρτή πάσα του Τζόκε έφυγε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΖ και μόνος απέναντι στον Μπέκερ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

thumbnail preview 6 3

Στο 90′ ο Άρης πέτυχε και 5ο γκολ. Ο Τζόκε έδωσε στο Γκομίς και από δεξιά έκανε το γύρισμα πάρε-βάλε στον Μοντόρ που από την μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

ΑΕΖ: Μπέκερ, Κ. Αντωνίου (7′ Χ. Αντωνίου), Ε. Αντωνίου, Σλόγκαρ, Κάστρο (46′ Χριστοφή), Ρέινολτς, Μιχαηλίδης (78′ Ελ Χαμαρτί), Σιφνέος, Χρίστου, Κκωστής (78′ Φράγκος), Ιωσηφίδης (72′ Γκοτγουίν.)

Στον πάγκο: Μιροσάβλγεγιτς, Στυλιανού, Χ. Αντωνίου, Ρολντάν, Χριστοφή, Χαραλάμπους, Φράγκος, Γκότγουιν, Χατζηβασίλης, Καρανικόλας, Ελ Χαμαρτί

ΑΡΗΣ: Bανά, Καζού, Γιαντάλ, Μπέγκστον (46′ Μοντνόρ), Μπράουν, Σπόλιαριτς (75′ Γκομίς), Στεπίνσκι (46′ Σουμάνσκι), Σανέ, Στρούσκι (62′ Τζόκε), Ουρόσεβιτς, Μπαμπίκα (62′ Δημητρίου).

Στον πάγκο: Σωφρονίου, Ζάντρο, Δημητρίου, Γκομίς, Μαγιαμπέλα, Τζόκε, Μόντνορ, Σουμάνσκι

Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Πέτρου Πέτρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Λάμπρου Λάμπρος
4ος Διαιτητής: Αλλαγιώτου Ιωάννα