HomeΟΜΑΔΕΣΠάφος F.C.Πάφος F.C.: «Ποδαρικό» με φιλική νίκη

Πάφος F.C.: «Ποδαρικό» με φιλική νίκη

Η Πάφος F.C. επικράτησε της Άουντα Λετονίας με 2-1, στο πρώτο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στη χώρα όπου πραγματοποιεί το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της.

Η παφιακή ομάδα προηγήθηκε στο σκορ με πλασέ του Ζουνίνιο, μετά από πάσα του Αλ Χαντιουί. Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η Πάφος F.C. διατήρησε την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησε δύο καλές φάσεις, όμως αρχικά ο Ζάιρο αστόχησε σε σουτ (25’) και στη συνέχεια ο Σεμέδο είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να σταματά το πλασέ του μέσα από την περιοχή (34’).

Οι Λετονοί ισοφάρισαν στο ξεκίνημα της επανάληψης (58’) και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 84ο λεπτό με ψύχραιμο πλασέ του Τόρες.

Ο Χένινγκ Μπεργκ ξεκίνησε το φιλικό με την ακόλουθη ενδεκάδα: Άντος, Δημητρίου, Μπάιριτς, Κβίντα, Ζουνίνιο, Ντράγκομιρ, Χότσκο, Χέσταντ, Σεμέδο, Αλ Χαντιουί, Ζάιρο.