HomeSliderΠάφος: ''Έριξε τεσσάρα'' στην Καρμιώτισσα και πήρε το πρώτο της τρίποντο

Πάφος: ”Έριξε τεσσάρα” στην Καρμιώτισσα και πήρε το πρώτο της τρίποντο

Η Πάφος FC, επικράτησε με 4-0 της Καρμιώτισσας στο ”Στέλιος Κυριακίδης” για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος και πήρε το πρώτο της τρίποντο για φέτος.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα, και συγκεκριμένα στο 12ο λεπτό του αγώνα η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ άνοιξε το σκορ έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Όννι Βαλακάρι το οποίο κέρδισε ο Γουίλι Σεμέδο στο 10ο λεπτό από τον Τζανακάκη.

Στο 19′ η ομάδα της Πάφου σκόραρε ξανά με τον Ζαίρο, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Η Πάφος ήταν καλύτερη τόσο στην κυκλοφορία της μπάλας όσο και στην δημιουργία χωρίς ωστόσο να μπορεί να το μεταφράσει σε 2ο γκολ.

Στο 45′ μάλιστα η Καρμιώτισσα κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Βαλακάρι ωστόσο ο Ντούρις έστειλε την μπάλα στο δοκάρι στο 45+1.

Μόλις δύο λεπτά αργότερα, η Πάφος κέρδισε και πάλι πέναλτι με τον Σεμέδο και πάλι από τον Τζανακάκη ! Αυτή την φορά την εκτέλεση ανέλαβε ο Μούαμερ Τάνκοβιτς ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 2-0 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, η Πάφος ξεκίνησε και πάλι καλύτερα και στο 52ο λεπτό σκόραρε με τον Μαμαντού Κανέ ο οποίος από το ύψος της περιοχής έπειτα από γύρισμα του Βαλακάρι έπιασε το δυνατό συρτό σουτ, σκόραρε και διαμόρφωσε το 3-0.

Η Πάφος μέχρι και το τέλος του αγώνα, προσπαθούσε για το 4-0,το οποίο εν τέλει πέτυχε στο 90+4 με τον Γουίλι Σεμέδο.

Πάφος: Αντός, Κβίντα, Σεμέδο, Κανέ, Ζάιρο, Ικοκό, Ζουνίνιο, Τάνκοβιτς, Βαλακάρι, Ντράγκομιρ, Μπάιριτς.

Καρμιώτισσα: Κνόμπλοχ, Σελούτστκα, Μαλόν, Ντούμπια, Χούμποτσαν, Μεντιμόρετς, Χουσμπάουερ, Κάλτσας, Τζανακάκης, Μπεν Σαλάμ, Ντούρις

Διαιτητής: Χατζηγεωργίου Παναγιώτης

VAR: Θεουλή Χρυσοβαλάντης