HomeApp Push NotificationΟμόνοια-Άρης 3-0 : Καθάρισαν με 3αρα στο 2ο ημίχρονο οι πράσινοι

Ομόνοια-Άρης 3-0 : Καθάρισαν με 3αρα στο 2ο ημίχρονο οι πράσινοι

Η Ομόνοια ήταν καταιγιστική στο 2ο ημίχρονο και επικράτησε του Άρη στο ΓΣΠ με 3-0 στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα και οι δυο ομάδες μπήκαν συγκρατημένα στον αγώνα. Η 1η φάση δεν άργησε να έρθει από τους φιλοξενούμενους καθώς στο 8ο λεπτό με σουτ του Μαγιαμπέλα. Το εν λόγω σουτ έφερε και τον τραυματισμό του ποδοσφαιριστή του Άρη ο οποίος αντικαταστάθηκε . Η Ομόνοια απείλησε για 1η φορά με τον Σιπριάνο αλλά το σουτ του να περνάει πολύ ψηλά.

Μεγάλη ευκαιρία στην συνέχεια από τον Άρη, ο Μόντνορ βρήκε τον Γκομίς με τον δεύτερο να κάνει σουτ αλλά ο Φαμπιάνο απέκρουσε. Στο 32ο λεπτό ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έμεινε στο έδαφος και ζήτησε αλλαγή, στην θέση του ο Ουζόχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια σκόραρε από τα ‘’αποδυτήρια’’, πιο συγκεκριμένα οι πράσινοι με κόρνερ του Σιπριάνο στο 47ο λεπτό ο Σεμέδο από κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ σε 1-0

Ο Άρης είχε την μεγάλη ευκαιρία στο 55ο λεπτό αλλά δεν κατάφερε να απαντήσει στο σκορ. Ο Σαβό έχασε αρχικά τετ α τετ με τον Ουζόχο και στην συνέχεια ο Μπένγκστον έκανε το σουτ ο Μίλετιτς έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ. Το 2ο γκολ για την Ομόνοια ήρθε στο 64ο λεπτό, η πίεση του Χαραλάμπους στην άμυνα του Άρη έπιασε τόπο, έκλεψε την μπάλα έδωσε στον Κακκουλή ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το 3ο και τελευταίο γκολ για την Λευκωσιάτικη ομάδα ήρθε στο 81ο λεπτό και πάλι από τον Σιπριάνο ο Μίλετιτς βρέθηκε μόνος στην περιοχή και έκανε το τελικό 3-0.

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Ομόνοια (Γιάννης Αναστασίου): Φαμπιάνο (35′ Ουζόχο), Μίλετιτς, Κουλιμπαλί, Παναγιώτου, Σιπριάνο (83′ Ψάλτης), Κούσουλος, Χαραλάμπους (83′ Μπασιρού), Σίμιτς, Σεμέδο (72′ Αλιούμ), Μπεζούς, Κακουλλής (72′ Μπάκιτς).

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά, Σανέ (61′ Μποάκι), Μπρόρσον, Ουρόσεβιτς, Καζού, Νίκολιτς (61′ Μπράουν), Σόκε, Μαγιαμπέλα (23′ Μπένγκτσον), Μοντνόρ, Γκομίς (73′ Σεμέδο), Σάβο (61′ Κοκόριν).

Σκόρερ: Σεμέδο 47′, Κακουλλής 64′, Μίλετιτς 82′ / –

Κίτρινες: Χαραλάμπους, Κουλιμπαλί / Καζού, Σανέ, Μπράουν

Αποβολές: – / –

Στάδιο: Γ.Σ.Π

Διαιτητής: Ράντε Ομπρένοβιτς (Σλοβενία)

Α’ Βοηθός: Σωτηρίου Μιχάλης