HomeΟΜΑΔΕΣΟμόνοιαΟμόνοια: Ανασυντάχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και ξεκίνησε με τεσσάρα στη League Phase!

«Καθάρισε» το μυαλό της στο δεύτερο ημίχρονο και ξεκίνησε με τεσσάρα στη League Phase του Conference League!

Δεν πήγε καλά το πρώτο ημίχρονο για την Ομόνοια, με την Βίκινγκουρ να απειλεί και να φτάνει κοντά στο γκολ σε κάποιες περιπτώσεις, ανασυντάχθηκε όμως στο δεύτερο μέρος και έκανε πάρτι!

Η ομάδα του Βάλντας Νταμπράουσκας έκανε ό,τι ήθελε στο δεύτερο μέρος και ξεκίνησε ιδανικά στη League Phase του Conference League.

Η Ομόνοια επικράτησε με 4-0 της Βίκινγκουρ χάρη σε γκολ των Κουλιμπαλί, Αλιούμ και Κακουλή ο οποίος σκόραρε δις.

Το σκορ άνοιξε ο Κουλιμπαλί στο 51ο λεπτό με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Χαραλάμπους και το 2-0 πέτυχε ο Κακουλλής στο 81ο λεπτό με πλασέ μετά από ασταθή απόκρουση του Γιόνσον σε σουτ του Λοΐζου. To 3-0 σημείωσε ο 87ο λεπτό ο Αλιούμ με ωραία ατομική προσπάθεια και ωραίο σουτ από πλάγια θέση στην περιοχή, ενώ το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε και πάλι ο Κακουλλής στο 90ο λεπτό, καθώς έκλεψε την μπάλα από τον τερματοφύλακα και πλάσαρε σε κενή εστία.

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Ντιουνκού, Κουλιμπαλί, Παναγιώτου, Χαμάς, Μάριτς, Εράκοβιτς (67′ Κούσουλος), Εβάντρο (46′ Χαραλάμπους), Σίμιτς (84′ Ατζίλι), Λοΐζου (84′ Αλιούμ), Στεπίνσκι (67′ Κακουλλής).

Βίκινγκουρ: Γιόνσον, Γκούναρσον (78′ Φιόλουνσον), Έκροθ, Βάτνχαμαρ, Ιμπραχίμαγκιτς (39′ Άτλασον), Θράνταρσον (63′ Αντρασον), Θόρνταρσον, Ινγκιμούνταρσον, Σίνγκουρπαλσον (63′ Γκούντγιονσον), Ντζόυριτς, Χάνσεν (78′ Μπ. Γιόνσον).

Σκόρερ: Κουλιμπαλί 51′, Κακουλλής 81′, 90′ Αλιούμ 86′ / –

Κίτρινες: – / Άτλασον

Αποβολές: – / –

Διαιτητής: Σάντερ φαν ντερ Έικ (Ολλανδία)

Α’ Βοηθός: Γιόστ φαν Ζέλεν (Ολλανδία)

Β’ Βοηθός: Ρογκίερ Χόνιχ (Ολλανδία)