HomeΟΜΑΔΕΣΑνόρθωσηΟκκάς: Νίκη η οποία μας δίνει ψυχολογικά μια τόνωση και αισιοδοξία για το μέλλον

Οι δηλώσεις του Γιαννάκη Οκκά μετά τη νίκη της Ανόρθωσης επί της Νέας Σαλαμίνας με 3-1.

«Να αρχίσω με το γεγονός ότι σήμερα παίζανε δύο ομάδες της Αμμοχώστου. Δύο ομάδες στις οποίες αγωνίστηκα και ως ποδοσφαιριστής. Όσο αφορά το αγωνιστικό κομμάτι θα συμφωνήσουμε όλοι ότι για την Ανόρθωση υπήρχε το πρώτο 45λεπτο στο οποίο προηγηθήκαμε με 3-0. Μας έδωσε την ευκαιρία αυτό το σκορ να διαχειριστούμε κάποιους παίκτες όπως ο Κριχόβιακ και κάποιοι άλλοι να περάσουν ως αλλαγή. Το β’ ημίχρονο δεν αξίζει και τόσο μεγάλης ανάλυσης. Πήραμε μια σπουδαία νίκη απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο και μας δίνει ψυχολογικά μια τόνωση και αισιοδοξία για το μέλλον. Προχωρούμε μαζί με τον κόσμο μας που θεωρώ ότι κάναμε και χαρούμενο με τη νίκη μας».