HomeΒ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΕΖ ΖακακίουΟι δηλώσεις των προπονητών από το ΑΕΖ - Οθέλλος

Οι δηλώσεις των προπονητών από το ΑΕΖ – Οθέλλος

Τα όσα είπαν οι δύο προπονητές:

Σακκάς:

”Ήταν ένα παιχνίδι που θεωρώ ότι μπορούσαμε να πάρουμε κάτι περισσότερο από ό,τι πήραμε. Προσπαθήσαμε να παίξουμε το παιχνίδι μας.  Νομίζω ότι πληγωθήκαμε από τα εύκολα γκολ που δεχθήκαμε.  Πρέπει να αποφύγουμε το εύκολο λάθος γιατί κάθε λάθος μας στοιχίζει. Το θέλουν πολύ τα παιδιά,  δουλεύουν σκληρά, θα παλέψουμε και θα δούμε στο τέλος που θα μας βρει”.

Λουκά:

”Στο σημερινό ήρθαμε με μοναδικό στόχο την νίκη. Μπήκαμε με στόχο να παίζουμε το ποδόσφαιρο μας στη αρχή, βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, αλλά κάναμε την ανατροπή μέχρι το ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε καλά και από το 3-1 βρεθήκαμε στο 2-2. Εκεί άλλαξε η ψυχολογία. Δεχτήκαμε και τρίτο γκολ,  αλλά οι παίχτες δεν τα έβαλαν κάτω και έδειξαν πολλά ψυχικά αποθέματα. Ισοφάρισαν και προσπάθησαν και για άλλο γκολ. Πιστεύω σε αυτά τα παιδιά, ένα αποτέλεσμα θα τους αλλάξει την ψυχολογία”.