HomeSliderΟ Σαντίκ ''σκότωσε'' την ''Κυρία''

Ο Σαντίκ ”σκότωσε” την ”Κυρία”

Μεγάλη νίκη για την Δόξα όπου νίκησε την Ανόρθωση στο ”Μακάρειο” με 2-0 για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος CYTA.

Στους 4 βαθμούς η Δόξα, μένει στους 0 η Ανόρθωση.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε αρκετές ευκαιρίες αλλά είχε αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα που είχαν ως αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να δεχτούν από μια κόκκινη κάρτα. Πρώτος ο Τιτζάνι στο 23 και μετά από 4 λεπτά ο Ντέλετιτς. Όπως όλα έδειχναν ότι το αποτέλεσμα ημιχρόνου θα ήταν το 0-0 ήρθε ο Σαντίκ στο 43′ μετά από γύρισμα του Κοβάσεβιτς να γράψει το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση έβαλε πίεση έφτιαξε αρκετές προυποθέσεις αλλά όχι τις μεγάλες ευκαιρίες. Η ομάδα του Σακκά αμυνόταν πάρα πολύ καλά με αποκορύφωμα σε μια αντεπίθεση στο 89′ ο Τραιτσέφσκι να κερδίσει πέναλτυ το όποιο μετάτρεψε σε γκολ και πάλι ο Σαντίκ.

Δόξα: Σισκόφσκι, Αντενόν, Ανανέ, Ασαμόα, Σαντίκ, Κοβάσεβιτς (Κυριάκου 76′), Αντάμοβιτς, Στυλιανού, Καραμανώλης, Εμπραλίτζε (Σασί 66′), Τραϊτσέφσκι

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Ολιβέιρα, Οικονομίδης, Χριστοφή, Βασιλείου, Καλλής, Κυριάκου, Σασί, Ντίας

Ανόρθωση: Λόρια, Κορέα (Καλτσάς 54′), Κορέια (Αβραάμ 77′), Αραγιούρι, Ρισβάνης, Πόποβιτς (Χουσμπάουερ 77′), Αρτυματάς, Ουάρντα (Ρουσιάς 67′), Λάζαρος (Νινούα 77′), Ντέλετιτς, Λάφερτι

Στον πάγκο: Τζουρ, Αντωνιάδης, Ρουσιάς, Αβραάμ, Κατσαράβα, Καλτσάς, Μπουσούλαζιτς, Χουσμπάουερ, Νινούα, Ιωάννου, Χατζημιτσής

Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Χρίστου Ε. Χρίστος
4ος Διαιτητής: Αθανασίου Κυριάκος