Και φέτος αναμένεται είναι ο πρωταγωνιστής της Ένωσης στα μεγάλα σαλόνια. Ο λόγος για τον Μιχάλη Χαραλάμπους, ο οποίος έκανε… παπάδες πέρσι στην Β’ Κατηγορία. Ο Κύπριος στράικερ ήταν ο αρχισκόρερ των «βυσσινί» στην πορεία για επιστροφή στην Α’ Κατηγορία και κέρδισε την εκτίμηση όλων στην παραλιμνίτικη ομάδα.
Ο Όρι Γκούτμαν προορίζει για βασικό στην κορυφή της επίθεσης τον Χαραλάμπους. Ο Ισραηλινός τεχνικός είναι ενθουσιασμένος με αυτά που βλέπει στην προετοιμασία από τον ποδοσφαιριστή και μιλά με τα καλύτερα λόγια για αυτόν.
Ως δεύτερη επιλογή θα είναι ο νεοαποκτηθέντας Νιγηριανός Πολ Τζιούλιους. Ο ψηλόσωμος 20χρονος επιθετικός, σύμφωνα με τους παράγοντες της ομάδας, δείχνει πολύ καλά στοιχεία στις προπονήσεις.
Νίκος Μουλαζίμης