HomeΟΜΑΔΕΣΟμόνοιαΟ απολογισμός των διεθνών της Ομόνοιας

Ο απολογισμός των διεθνών της Ομόνοιας

Η Ομόνοια έκανε τον απολογισμό των επτά διεθνών ποδοσφαιριστών της ομάδας, με ανάρτηση στην επίσημη ιστοσελίδα του «τριφυλλιού». Υπενθυμίζουμε ότι οι «πράσινοι» ολοκλήρωσαν τις διεθνείς τους υποχρεώσεις και επιστρέφουν στο «Ηλίας Πούλλος». Δείτε την παρουσία τους με τις Εθνικές τις προηγούμενες μέρες:

Κύπρος

Κούσουλος, Παναγιώτου, Λοϊζου και Χαραλάμπους αγωνίστηκαν στις ήττες από Ρουμανία (3-0) και Κόσοβο (0-3) για το Nations League. Οι τρεις πρώτοι ξεκίνησαν ως βασικοί τον αγώνα με τη Ρουμανία, με τον Χάμπο να αντικαθιστά τον Κούσουλο στο ημίχρονο. Στον αγώνα με το Κόσοβο βασικοί ήταν οι Λοϊζου και Χάμπος.

Μαυροβούνιο

Ο Στέφαν Γιόβετιτς ήταν βασικός στην ήττα από την Τουρκία με 1-0, ενώ έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο στην ήττα από την Ουαλία με το ίδιο σκορ. Οι αγώνες ήταν στο πλαίσιο του Nations League.

Εθνική Νέων (Κ-19)

Ο Ανδρέας Νικολάου ήταν βασικός στη φιλική ήττα στο πρώτο παιχνίδι με αντίπαλο το Ισραήλ (3-0), ενώ στο δεύτερο (1-1), έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο για 32 λεπτά.

Ελπίδες (Κ-21) Ελλάδας

Ο Φώτης Κίτσος αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο στο φιλικό με την Σλοβακία, ενώ πέρασε ως αλλαγή στο 78′ στην ήττα με 3-2 από την Κροατία για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.