HomeSliderNίκησε και παρέμεινε στην κορυφή !

Nίκησε και παρέμεινε στην κορυφή !

Ο Απόλλωνας νίκησε με 3-1 την ΠΑΕΕΚ στο Τσίρειο, διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας ενώ έφτασε στους 24 βαθμούς.

Η ομάδα του Τσόρνιγκερ, άνοιξε το σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό έπειτα από γκολ του Στορ μετά από ασσίστ του Νταμπό.

Στο 15ο λεπτό, ο Απόλλωνας έφτασε στο 2ο γκολ με το πλασέ του Νταμπό από πολύ κοντά έπειτα από ασσίστ του Ρομπέρζ.

Στο 25ο λεπτό, η ΠΑΕΕΚ κέρδισε πέναλτι το οποίο ο Μπάμπιτς στο 27 μετέτρεψε σε γκολ.

Οι γηπεδούχοι, ”καθάρισαν” το παιχνίδι στο 81′ με το γκολ του Ψύχα έπειτα από ασσίστ του Ίλιεφ.

Απόλλων: Γιοβάνοβιτς, Μαυρίας (20΄Φιλιώτης) Κατελάρης, Ρομπέρζ, Χαμάς (84΄Σπόλιαριτς) Κολ, Τζουμ (74΄Ίλιεφ) Ζράντι, Αλμπάνης (74΄Ψύχας) Στορ (84΄Αλεσάμι) Νταμπό.

ΠΑΕΕΚ: Πρόσεκ, Μασέδο, Έσελινγκ, Ντίας (78΄Τίμερμανς)  Σουμαόρο, Νάντο (71΄Ενόχ) Χαραλάμπους (63΄Γιάνσεν) Μπάμπιτς (78΄Καπαρτής) Τσόσιτς (46΄Αριστοτέλους) Κούρο, Νεοφύτου.

Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης

VAR: Χριστοδούλου Κυριάκος