HomeSliderΝίκη για τον Απόλλωνα στο ντεμπούτο του Μιλόγεβιτς!

Νίκη για τον Απόλλωνα στο ντεμπούτο του Μιλόγεβιτς!

Ο Απόλλωνας με γκολ του Βαλμπουενά στο πρώτο μέρος κατάφερε να νικήσει την Καρμιώτισσα με 1-0.

Το μάτς:

Ο Απόλλωνας μπήκε δυνατά στο μάτς και έβαλε πίεση από γρήγορα στην Καρμιώτισσα.

Στο 5′ ο Κοστάτσιε δοκίμασε το σουτ, ο Ανέστης μπλόκαρε.

Έξι λεπτά αργότερα ο Βαλμπουενά άνοιξε λογαριασμό με τον Απόλλωνα αφού σκόραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ για το 1-0!

thumbnail preview 2 1

Στο επόμενο 20λεπτο ο Απόλλωνας διαχειριζόταν άψογα το υπερ του σκορ χωρίς να κινδυνέψει.

Στο 33′ ο Κοστάτσιε έπιασε το σουτ, ο Ανέστης του είπε όχι και πάλι.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Καρμιώτισσα λίγο έλειψε να ισοφαρίσει αλλά ο Σουκ σημάδεψε το δοκάρι!

Β’ μέρος:

Στο 56′ η Καρμιώτισσα έχασε διπλή ευκαιρία για την ισοφάριση. Αρχικά ο Ντούμπια έκανε το σουτ ο Λέουβενμπεργκ έδιωξε, η μπάλα κατέληξε στον Ρόσι νέο σουτ νέα επέμβαση του Λέουβενμπεργκ.

Στην συνέχεια ο Απόλλωνας προσπάθησε περισσότερο να κρατήσει το υπέρ του προβάδισμα παρά να πετύχει δεύτερο γκολ.

Στο 85′ ένα σουτ του Αμπουραχίμι πέρασε λίγο άουτ.

Τρία λεπτα αργότερα ο Τσουκαλάς έπιασε ένα σουτ η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

Στο 93′ η Καρμιώτισσα έχασε απίστευτη ευκαιρία για την ισοφάριση! Το πλασέ από πολύ κοντά του Ματθαίου με τον Λέουβενμπεργκ να διώχνει σωτήρια!

Έτσι ο Απόλλωνας κράτησε το 1-0 από το πρώτο μέρος και πήρε τους 3 βαθμούς.

Ταυτότητα αγώνα:

Aπόλλων (Μιλόγεβιτς): Λέουβενμπεργκ, Εκπολό, Πεϊμπέρνς, Πέρετζ, Κρμέντσικ (72’Αμτουραχίμι), Γιούρτσεβιτς (59′ Σκέλβικ), Χάμπος, Νταρίκουα, Βαλμπουενά (81′ Ντιγκινί), Κοστάτσιε, Κολ (59′ Τέκιε)

Στον πάγκο: Λοϊζου, Δημητρίου, Άδωνη,Ντιγκινί, Χουσείν, Ψύχας, Παναγιώτου, Ρόμπινσον.

Καρμιώτισσα (Πράτου): Ανέστης, Μαλόνε, Ντούμπια (66′ Μπέν Σαλάμ), Φουρ, Λουκίλι, Παντελή (90′ Ματθαίου), Τσουκαλάς, Ρόσι, Νιούπορτ, Κοβάσεβιτς, Σουκ (46′ Νεοφύτου)

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Λουκόφ, Μουκτάρης, Άντρις, Μιχαήλ, Χριστοφόρου, Ματθαίου

Διαιτητής: Φωτίου Κωνσταντίνος
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σάββα Γεώργιος