HomeΟΜΑΔΕΣΝέα ΣαλαμίναΝέα Σαλαμίνα: Φιλικό ''Χ'' με... έξι γκολ!

Νέα Σαλαμίνα: Φιλικό ”Χ” με… έξι γκολ!

Η Νέα Σαλαμίνα, εξήλθε ισόπαλη με σκορ 3-3 απέναντι στην PFC Septemvri Sofia στο πλαίσιο μεταξύ τους φιλικού αγώνα προετοιμασίας που έγινε στην Βουλγαρία.

Αναλυτικά η ενημέρωση από πλευράς ”ερυθρολεύκων”:

Ανάλυση Α’ Ημιχρόνου:

-6’ Απόκρουση Μελισσά σε μακρινό σουτ.

-16’ Γύρισμα από Βίκτορ Φερνάντεζ βρίσκει τον Μιγκελίτο, όμως το σουτ του περνά έξω.

-23’ ΓΚΟΛΛΛ! Κόρνερ από τον Τζμπελλέ, με κεφαλιά ο Ντουρμισάι σκοράρει.

-36’ Σέντρα από Φερνάντεζ, κεφαλιά του Ντουρμισάι αποκρούεται από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

-37’ Συνδυασμός μετά από κόρνερ για σέντρα, κεφαλιά του Μιγκελίτο περνά ελάχιστα έξω.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου, πέρασαν νέσα οι Καρλίτος, Φράγκος και Νάρσινγκ.

Ανάλυση Β’ ημιχρόνου:

– 58’ Απόκρουση Καλανίδη σε πλάγιο σουτ.

-59’ Γκολ για την αντίπαλη ομάδα μετά από κόρνερ.

-60’ Περνούνς στον αγωνιστικό χώρο οι Ντιακιτέ, Σπυριδάκης, Προκοπίου και Κατσιάρης.

-61’ Γύρισμα Νάρσινγκ, βρίσκει τον Μιγκελίτο, αποκρούουν οι αντίπαλοι στην γραμμή.

-66’ ΓΚΟΛΛΛ!!! Κάθετη πάσα Φράγκου στον Προκοπίου που βρίσκει τον Νάρσινγκ για το 2-1.

-68’ Άντος παίρνει την θέση του Καλανίδη.

-69’ Εκτέλεση κόρνερ για την ομάδα μας, το πλασέ του Ντιακιτέ στην επαναφορά περνά έξω.

-70’ Ευθυμίου και Μαυρουδής περνούν στον αγωνιστικό χώρο.

-75’ Γκολ για τους αντιπάλους με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

-76´ Ο Κοντόπουλος περνά στον αγωνιστικό χώρο.

-77’ ΓΚΟΛΛΛ!!! Σέντρα από τον Ευθυμίου με πλασέ ο Νάρσινγκ κάνει το 3-2.

-85’ Απόκρουση του Άντος σε μακρινό σουτ.

-88’ Γκολ για τους αντιπάλους 3-3 με σουτ που ακολούθησε, μετά από επαναφορά σε κόρνερ.