HomeΔΙΕΘΝΗΜουρίνιο: "Αν μιλήσω θα με τιμωρήσουν, δεν υπάρχει σεβασμός για την Ρόμα"

Μουρίνιο: “Αν μιλήσω θα με τιμωρήσουν, δεν υπάρχει σεβασμός για την Ρόμα”

Η Μίλαν πήρε ένα σημαντικό τρίποντο στο “Ολίμπικο” επικρατώντας 2-1 της Ρόμα και έγινε συγκάτοικος της Νάπολι στην 1η θέση της βαθμολογίας της Serie A, την ίδια ώρα όμως πυροδότησε έκρηξη στους Ρωμαίους. Και αυτό γιατί οι γηπεδούχοι έριξαν σημαντικό φταίξιμο για την ήττα τους στον διαιτητή Μαρέσκα (κυρίως για την απόφασή του να δώσει πέναλτι υπέρ της Μίλαν στο δεύτερο ημίχρονο σε φάση που τον κάλεσε να ξαναδεί το VAR), με τον Ζοζέ Μουρίνιο να μην κρύβει τα παράπονά του στο φινάλε της αναμέτρησης.

Συγχαρητήρια στην Μίλαν, δεν θα πω κάτι άλλο. Εάν μιλήσω θα κινηθεί κάποια πειθαρχική διαδικασία εις βάρος μου και δεν θα με αφήσουν την Κυριακή να είμαι στον πάγκο.

Με κάνει να θυμώνω η έλλειψη σεβασμού προς τους οπαδούς μας. Τον σεβασμό που έχουμε εμείς, οι άλλοι δεν τον έχουν”, τόνισε στις πρώτες του δηλώσεις ο Μουρίνιο και πρόσθεσε:

“Σε ένα παιχνίδι που δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο και απέναντι σε μία άξια ομάδα, δεν υπήρχε σεβασμός για τους ρομανίστι.

Έκανα μεγάλη προσπάθεια για να πάρω όλους τους παίκτες μπροστά από τα αποδυτήριά μας και όχι μπροστά σε αυτά του διαιτητή, καταφέραμε να ελέγξουμε τα συναισθήματά μας και να είμαστε ήρεμοι”.

Πηγή: sport24.gr