HomeSliderΜεγάλο διπλό μέσα στην Λεμεσό η Ομόνοια !

Μεγάλο διπλό μέσα στην Λεμεσό η Ομόνοια !

Η Ομόνοια έφυγε νικήτρια από την Λεμεσό, αφού πέτυχε ένα σπουδαίο διπλό κόντρα στην ΑΕΛ με 1-0 χάρις στο γκολ του Γιαν Λέζιακς στο 33ο λεπτό.

Η Ομόνοια, ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα, και μόλις στο 6ο λεπτό, είχε δοκάρι με τον Λέζιακς.

Η ΑΕΛ απάντησε στο 10ο λεπτό με την κεφαλιά του Ριστέφσκι, ωστόσο από εκείνο το σημείο και έπειτα έπεσε αισθητά ο ρυθμός του αγώνα.

Στο 33ο λεπτό, ο Γκόμεθ εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά, ο Λέζιακς κινήθηκε στο πρώτο δοκάρι , και πρόλαβε την έξοδο του Βοζίνια και με κεφαλιά από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, η ΑΕΛ προσπάθησε για την ισοφάριση χωρίς ωστόσο να το καταφέρει ενώ και η Ομόνοια -η οποία διαχειρίστηκε πολύ σωστά το υπέρ της αποτέλεσμα- είχε τις δικές της ευκαιρίες.

ΑΕΛ: Βοζίνια, Αντωνίου (58’Πελέ), Ριστέφσκι, Τεϊξέιρα, Σάντος, Ντάβερβελντ, Ζντραφκόφσκι (58’Τόρες), Παπαφώτης (58’Μάζουρεκ), Μεντόγιεβιτς, Ριέρα (65’Γεωργίου), Τσάβες (72’Τσέποβιτς).

ΟΜΟΝΟΙΑ: Ουζόχο, Σέχου, Παπουλής (73’Ντούρις), Χούμποτσαν, Γκόμεθ, Λέζιακς, Τζιωνής, Λανγκ, Μιξ, Τσέποβιτς (73’Κακουλλής), Λοΐζου (79’Μποτεάκ).

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σάντος, Ντάβερβελντ, Πελέ, Γεωργίου – Λέζιακς, Λανγκ.

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας

VAR: Χριστοφόρου Μάριος