HomeΔΙΕΘΝΗΜε το δεξί στη νέα χρονιά

Με το δεξί στη νέα χρονιά

Με ιδανικό τρόπο μπήκε στο 2021 η Κρίσταλ Πάλας, η οποία επικράτησε 2-0 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Από το κακό στο χειρότερο οι φιλοξενούμενοι…

Με δυο γκολ από το πρώτο ημίχρονο και με τον Εζέ να πετυχαίνει καταπληκτικό τέρμα, η Κρίσταλ Πάλας επικράτησε 2-0 της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και βρέθηκε στους 22 βαθμούς. Στον αντίποδα η Σέφιλντ έμεινε στους δυο βαθμούς και όλα δείχνουν πως θα πάρει το δρόμο της επιστροφής για την Τσάμπιονσιπ.

Aλλωστε, χωρίς νίκη έπειτα από 17 ματς έχει το χειρότερο ξεκίνημα στην ιστορία της Premier League. Η Πάλας μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και στο 4ο λεπτό με δυνατό σουτ του Σλουπ άνοιξε το σκορ. Τη σκυτάλη πήρε ο Εζέ, ο οποίος με μια απίθανη κούρσα στο 45′ και με ιδανικό πλασέ διαμόρφωσε το 2-0.

Καμία αντιδραση στην επανάληψη από τη Σέφιλντ, με την Πάλας να κατεβάζει ρυθμό και να κρατά εύκολα το υπέρ της σκορ.