HomeSliderΜατσάρα και Χ στην Πάφο!

Ματσάρα και Χ στην Πάφο!

Ματσάρα στο ”Στέλιος Κυριακίδης” με τις δυο ομάδες να χάνουν αρκετές ευκαρίες, να σκοράρουν από ένα γκόλ και να παίρνουν από 1 βαθμό.

Το πρώτο 20λεπτό στο παιχνίδι πέρασε… χωρίς πολλά πολλά για να έρθει η Πάφος να χάσει την πρώτη ευκαιρία με κεφαλιά του Κβίντα. Στην συνέχεια από μία καλή ευκαιρία για κάθε ομάδα. Μια για την ΑΕΚ στο 23 με τον Ακοράν και μια για την Πάφο στο 28 με Σεμέδο. Στη συνέχεια δεν υπήρξε κάτι αξιόλογο και έτσι οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Η Πάφος μπήκε καλύτερα στο 2ο ημίχρονο χάνοντας μεγάλη ευκαιρία με τον Βαλακάρι αλλά η ΑΕΚ ήταν αυτή που κατάφερε να σκοράρει με τον Τρισκόφκσι στο 52′.

thumbnail preview 4 2

Η απάντηση της Πάφου ήταν άμεση αφού μόλις 8 λεπτά μετά έφερε το μάτς στα ίσα με τον Ντράγκομιρ.

thumbnail preview 9 2

Από κι και πέρα το παιχνίδι άνηκε ολοκληρωτικά στην Πάφο αφού έχασε τεράστιες ευκαιρίες με Φούρ στο 62′ και Σεμέδο στο 67′. Μετά από το 70′ η ΑΕΚ ανέβηκε και έχασε τρομερή ευκαιρία με τον Τρισκόφκσι από κοντά να μην μπορεί. Στη συνέχεια οι δυο ομάδες έμειναν από δυνάμεις έτσι το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ.

ΠΑΦΟΣ: Ρούτκο, Κβίντα, Σεμέδο, Κοβάσεβιτς (57’Φουρ), Ζάιρο (88’Μπεριγκό), Αουρέλιο, Μιχαήλ (83’Πάγιτς), Βαλακάρι, Πάνιτς (57’Ντράγκομιρ), Μπάριτς, Πάντσεον.

Στον πάγκο οι: Πέτρου, Αντός, Παλάσιος, Αντωνίου, Μπεριγκό, Μπαμπαγιαν, Αμπντουσαλάμοφ, Φυλακτού, Φουρ, Ντράγκομιρ, Μουλαζίμης, Πάγιτς.

ΑΕΚ: Τούμπας, Γκουστάβο Λέδες, Τάντι, Ακοράν, Τρισκόφσκι (88’Τόμοβιτς), Γκαρθία (40’Ροσάλες), Μιλίσεβιτς, Μικέλ, Ντάρμπισαϊρ (88’Ρομό), Γκιούρσκο (61’Φαράζ), Μάμας (61’Άμπραχαμ).

Στον πάγκο: Σάντσεζ, Άμπραχαμ, Ρομό, Φαράζ, Ροσάλες, Ολατούντζι, Αναστασίου, Εγγλέζου, Χριστοφόρου, Ναούμ, Μακρής, Τόμοβιτς.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πάνιτς, Μιχαήλ, Κβίντα, Ντράγκομιρ, Μπάριτς / Μάμας, Γκιούρσκο.

Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης