HomeΟΜΑΔΕΣΑΕΛΜακρή εσύ σούπερ σταρ!

Μακρή εσύ σούπερ σταρ!

Είχε κέφια ο Ανδρέας Μακρής, ο οποίος πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 60ο λεπτό και κατάφερε να πετύχει χατ-τρικ και να χαρίσει στην ομάδα του τη νίκη με 5-2.

Ο Εθνικός Άχνας για ακόμη ένα παιχνίδι στάθηκε πολύ καλά, όμως που να ήξερε πως ο Ανδρέας Μακρής θα είχε τέτοια κέφια.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Γκονζάλες, με τους γηπεδούχους να φέρνουν τούμπα το παιχνίδι πριν το ημίχρονο με τα γκολ των Ουεντραόγκο και Στόλνικ στο 33’ και 45’, αντίστοιχα.

Η ομάδα του Μπαντία είχε και πάλι απάντηση με τον Αντερέγκεν στο 48. Όλα πήγαιναν καλά για την ομάδα της Άχνας μέχρι το 60ο λεπτό. Με την είσοδο του Ανδρέα Μακρή άλλαξαν όλα με τον Κύπριο επιθετικό να σκοράρει τρεις φορές, να παίρνει την μπάλα στο σπίτι και να χαρίζει στην ομάδα του μία σπουδαία νίκη!

ΑΕΛ: Μπράγκα, Φιλιώτης, Ουεντραόγκο, Στόλνικ, Νεοφύτου (60′ Ιμανισίμουε), Μάμας (75′ Μπαμπόνγκ), Μεγιάδο, Τοκού, Σίνγκ, Λεσοβόι (60′ Ζαχαρίου), Ρομπέρτα (60′ Μακρής).

Εθνικός: Φλόρες, Στυλιανού (70′ Παναγιώτου), Λομοτέι, Μπαχανάκ, Οφόρι, Ντε Ιριόντο (79′ Σάντι), Γκονζάλεζ (59′ Σαντάνα), Ιωάννου (70′ Σόμπιεχ), Μπονέτο, Αντερέγκεν (79′ Αρκάδια).

Σκόρερ: Oυεντραόγκο 31′, Στόλνικ 45′, Μακρής 62′, 68′, 87′ / Γκονζάλεζ 3′, Αντερέγκεν 48′