HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΚύπελλο Coca - Cola: «Καθάρισε» την πρόκριση στο δεύτερο ημίχρονο η «Κυρία»

Κύπελλο Coca – Cola: «Καθάρισε» την πρόκριση στο δεύτερο ημίχρονο η «Κυρία»

Πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Coca – Cola για την Ανόρθωση, η οποία επικράτησε του Ολυμπιακού Λευκωσίας με 1-4.

«Καθάρισε» στο δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση και με τρία γκολ σε 18 λεπτά απλοποίησε την κατάσταση και έφυγε με τη νίκη – πρόκριση από την Περιστερώνα.

Τα γκολ για την «Κυρία» πέτυχαν οι Παρούτης στο 49ο λεπτό, Λόπες στο 62΄και Ίλιεφ στο 67ο λεπτό, ενώ ο Ράφα Λόπες στο 82ο λεπτό από την άσπρη βούλα χρίστηκε για δεύτερη φορά σκόρερ στο παιχνίδι για το 0-4.

Ο Ολυμπιακός στο 90ο λεπτό με σκόρερ τον Τόσκα διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Ολυμπιακός (Νίκος Νικολάου): Κυριάκου, Μαουρίσιο, (Μπέϊτς 61΄) Γαβριήλ, Μιχαηλίδης, Ιγνατίδης (Ορέστης Γεωργίου 83΄), Κοντός, (Μορέιρα 61΄) Καράντωνας, Βιεϊρίνια, (Μ. Χαραλάμπους 67΄) Χρίστου, Βαγιαννίδης, (Τόσκα 61΄), Στεφάνου

Ανόρθωση (Γιαννάκης Οκκάς): Κεραυνός, Σταμούλης, (Κονσεϊσάο 46΄) Μλάντοβιτς, Χρυσόπουλος, Κίκο, (Μιχάλας 73΄) Αρτυματάς, (Λόπες 46΄) Χρυσοστόμου, Ρόγκουλιτς,  (Σ. Χαραλάμπους 46΄) Θεοδώρου, Παρούτης, Ίλιεφ. (Ε. Χαραλάμπους 73΄)

Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος
Σκόρερ: Τόσκα 90′ /  Παρούτης 49′ , Λόπες 62′ και 82΄(πέναλτι), Ίλιεφ 67΄
Κίτρινες: Βαγιαννίδης, / Θεοδώρου, Αρτυματάς, Ίλιεφ,