HomeΟΜΑΔΕΣΑΠΟΕΛ«Kαμπανάκι» από τον Γκαγιέχο...

«Kαμπανάκι» από τον Γκαγιέχο…

Το ΑΠΟΕΛ έκανε το πρώτο βήμα για να εξασφαλίσει συμμετοχή σε ευρωπαϊκό όμιλο, με τη νίκη του επί της Πετροκούμπ (1-0) και θα πάει στη Μολδαβία για να τελειώσει τη… δουλειά στη ρεβάνς της ερχόμενης Τρίτης (30 Ιουλίου). Υπενθυμίζουμε ότι με πρόκριση στον 3ο προκριματικό όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, οι πρωταθλητές, θα κλείσουν θέση τουλάχιστον στους ομίλους του Κόνφερενς Λιγκ.

Ωστόσο, για να φέρουν την αποστολή τους σε πέρας θα πρέπει να παρουσιαστούν βελτιωμένοι στον επαναληπτικό, καθώς η Πετροκούμπ έδειξε στο ΓΣΠ πως δεν είναι εύκολη αντίπαλος.

Ο Νταβίντ Γκαγιέχο έκρουσε κώδωνα κινδύνου για τους ποδοσφαιριστές του, αμέσως μετά το πρώτο παιχνίδι, επισημαίνοντας πως δεν έμεινε ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο.

«Είδαμε δύο διαφορετικά ημίχρονα. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε αυτά που θέλω να βλέπω. Είχαμε καλή επίθεση και άμυνα και πίεση ψηλά. Στο δεύτερο είχαμε κάποιες δυσκολίες και δεν είμαι ευχαριστημένος, επειδή οπισθοχωρήσαμε. Ήθελα να είμαστε πιο επιθετικοί», ανέφερε μεταξύ άλλων ο Ισπανός τεχνικός. Παράλληλα, προανάγγειλε αλλαγές στη ρεβάνς για να βελτιώσει την εικόνα της ομάδας και υποσχέθηκε πως θα είναι καλύτερη.

Ο κ. Γκαγιέχο έχει μπόλικη δουλειά για να διορθώσει τις… ανορθογραφίες στην εμφάνιση του ΑΠΟΕΛ, λαμβάνοντας υπόψιν τη γενική εικόνα του πρώτου αγώνα, καθώς η Πετροκούμπ υπερείχε σε τελικές προσπάθειες και κατοχή της μπάλας.