HomeSliderΚαι πάλι πρώτη !

Και πάλι πρώτη !

Η Ανόρθωση, νίκησε την Πάφο με 1-0 στο Αντώνης Παπαδόπουλος χάρις σε γκολ του Ρενάτο Μαργκάσα στο 65΄.

Η νίκη αυτή, φέρνει την ομάδα της Αμμοχώστου και πάλι πρώτη στην βαθμολογία με 30 βαθμούς, αφήνοντας 2ο τον Απόλλωνα με 29 βαθμούς (με 2 λιγότερα παιχνίδια ωστόσο).

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ήταν αρκετά καλό με εκατέρωθεν ευκαιρίες, χωρίς να επιτευχθεί ωστόσο κάποιο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση ήταν πολύ καλύτερη στο ξεκίνημα είχε τις ευκαιρίες και στο 65 με δυνατό σουτ του Μαργκάσα έπειτα από κλέψιμο του Κβιλιτάια έκανε το 1-0. Η Πάφος στα τελευταία στάδια του αγώνα, ανέβασε στροφές, πίεσε αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση.