HomeSliderΙσοπαλία με δύο γκολ στο φινάλε!

Ισοπαλία με δύο γκολ στο φινάλε!

Μόλις στο 1′ το ΑΠΟΕΛ έχασε την πρώτη του ευκαιρία με το σουτ του Σόουζα να περνά ψηλά. Στα επόμενα λεπτά είχαμε δυνατό παιχνίδι με το ΑΠΟΕΛ να έχει την κατοχή και στο 18′ ο Νεοκλέους έδωσε πέναλτι αλλά το πήρε πίσω μέσω ΒΑΡ.

Το ΑΠΟΕΛ συνέχισε να είναι καλύτερο και στο 26′ ο Νατέλ με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου το ΑΠΟΕΛ είχε την κατοχή και τις προυποθέσεις για να χάσει ακόμα μια μεγάλη διπλή ευκαιρία με τον Ντε Βισέντι στο 45+1.

thumbnail preview 14

Στο δεύτερο μέρος το ΑΠΟΕΛ συνέχισε από εκεί που έμεινε και μόλις στο 48′ έχασε καλή ευκαιρία με Νατέλ. Έξι λεπτά αργότερα ο Μόλ έβγαλε μια τέραστια επέμβαση σε πλασέ του Σόουζα και κράτησε το μηδέν.

Στο 60′ ήταν η ώρα του Ολυμπιακού για να χάσει την πρώτη του καλή ευκαιρία με τον Σάλι. Το παιχνίδι από κι και πέρα ήταν με δυνατό με αρκετές μονομαχίες για να φτάσουμε στο 78′ όπου ο Τσεπάκ είδε δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε.

thumbnail preview 1 3

Αφού έμεινε με 10′ το ΑΠΟΕΛ ήταν η ώρα του Ολυμπιακού για να ανεβεί και να χάσει μεγάλη ευκαιρία με τον Μάντζη στο 83′. Τέσσερα λεπτά αργότερα κατάφερε να κάνει ότι δεν έκανε νωρίτερα ο Μάντζης και έγραψε το 1-0.

Το φινάλε μας φύλαγε περισσότερα και το ΑΠΟΕΛ δύο λεπτά αργότερα στο 89′ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Καρώ και να κάνει το 1-1 το οποίο ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Ολυμπιακός: Μολ, Σαμπίνια, Μποβέδα, Μουκτάρης, Σάλι (Μάντζης 58′), Κα (Πεχλιβάνης 68′), Γουίλσον, Μανρίκε, Σαρφό, Κονφέ, Κυριακου

Στον πάγκο: Κόβατς, Τσούπιτς, Φώτη, Μιχαήλ, Μάντζης Γκουστάβο, Χριστοδούλου, Ευτυχίδης, Πηλαβάς, Καραγιάννης, Πεχιβάνης, Νάνι.

ΑΠΟΕΛ:  Σκουφέτ, Καρώ, Σάβιτς, Ζαμπάλα, Τσεπάκ, Σατσιάς, Σόουζα, Νατέλ, Οκριασβίλι, Ντονγκαλά, Ντε Βινσέντι

Στον πάγκο: Μιχαήλ, Τσιλιγγίρης, Βινίσιους, Νταουσβίλι, Μάγκλιτσα, Κατσαντώνης, Γουίλερ, Θεοδώρου, Γαβριήλ, Κούτσακος, Ντανίλο

Διαιτητής: Νεοκλέους Νικόλας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Ανδρέου Π. Ανδρέας
4ος Διαιτητής: Κουμή Δημήτρης