HomeSliderΙσόπαλη η πρεμιέρα !

Ισόπαλη η πρεμιέρα !

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι της πρεμιέρας του πρωταθλήματός μας, μεταξύ ΑΕΚ και Δόξας στην Αρένα !

Οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα γκολ και μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Στο 26ο λεπτό, οι γηπεδούχοι άνοιξαν τον σκορ με τον… συνήθη ύποπτο και αρχηγό της ομάδας, Ιβάν Τρισκόφσκι με κεφαλιά.

Το 1-0 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους και μόλις στο 49′ η Δόξα έκανε το 1-1 με τον Σαντίκ ο οποίος έφυγε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ και με δυνατό πλασέ έστειλε στην μπάλα στα δίκτυα.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι η Δόξα έπαιζε από το 52′ με παίκτη λιγότερο αφού είχε αποβληθεί ο Μπαλντέ για σκληρό φάουλ πάνω στον Φερνάντεθ.

Ταυτότητα αγώνα:

ΑΕΚ: Μαρτίνεθ, Λουίς Γκουστάβο, Ακοράν, Ρομό, Τρισκόφσκι, Γκαρθία, Μιλίσεβιτς, Φερνάντες, Χριστοφόρου, Μακρής, Μάμας

ΔΟΞΑ; Σισκόφσκι, Ασαμόα, Σαντίκ, Οικονομίδης, Κοβάσεβιτς, Λαφράνς, Χριστοφή, Τραϊτσέφσκι, Καλλής, Εμπραλίτζε, Μέσκα.

Διαιτητής: Σωτηρίου Λούκας
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Όμηρος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
4ος Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης
VAR: Σολωμού Δημήτρης
AVAR: Λαζάρου Ιωάννης
Παρατηρητής: Τσαγγάρης Μάριος