HomeΟΜΑΔΕΣΟμόνοιαΙσόπαλες Καρμιώτισσα και Ομόνοια σε ένα δραματικό παιχνίδι !

Ισόπαλες Καρμιώτισσα και Ομόνοια σε ένα δραματικό παιχνίδι !

Καρμιώτισσα και Ομόνοια εξήλθαν ισόπαλες με σκορ 3-3 στο πλαίσιο του μεταξύ τους αγώνα για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα παιχνίδι για ”γερά νεύρα” οι ”πράσινοι” προηγήθηκαν με 1-0, ισοφαρίστηκαν, έπειτα προηγήθηκαν ξανά με 3-1 αλλά η μαχητικότατη Καρμιώτισσα κατάφερε εν τέλει να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, μόλις στο 2ο λεπτό, η Ομόνοια κατάφερε να προηγηθεί στην πρώτη της τελική προσπάθεια. Ο Σιπριάνο, μετά από ωραίο στρώσιμο της μπάλας από τον Μάθιους, με δυνατό σουτ με το δεξί νίκησε τον Ανέστη και έκανε το 1-0 υπέρ του ”τριφυλλιού”.

Μετά το γκολ της, η Ομόνοια όχι απλά δεν ”χαλάρωσε” αλλά συνέχισε να πιέζει και να ανεβαίνει ψηλά, ψάχνοντας το 2ο της γκολ. Με το πέρας του πρώτου 25λεπτου η Καρμιώτισσα κέρδισε μέτρα στο γήπεδο, ωστόσο, το σύνολο του Σωφρόνη Αυγουστή διαχειριζόταν το παιχνίδι με σχετική ευκολία έχοντας μάλιστα και 1-2 καλές προϋποθέσεις.

Παρά το γεγονός αυτό, η Καρμιώτισσα κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Σουκ στο 45+2′, όταν με φοβερή ενέργεια κατάφερε να ξεφύγει τον Κουλιμπαλί και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ομόνοια ξεκίνησε και πάλι πιο δυνατά και στο 58ο λεπτό κατάφερε να προηγθεί εκ νέου με τον Ανδρόνικο Κακουλλή. Ο Κύπριος επιθετικός, μετά από πάσα του Σίμιτς, απέφυγε τον Νιουπορτ και με φοβερό σουτ έκανε το 2-1.

Μάλιστα 9 λεπτά αργότερα, στο 69ο λεπτό ο ίδιος παίκτης εκμεταλλέυτηκε σωστά την πάρε-βάλε πάσα του Σεμέδο και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στο συγκρότημα του Σωφρόνη Αυγουστή.

Η Καρμιώτισσα ωστόσο δεν είχε πει την τελευταία της λέξη ! Στο 75ο λεπτό κατάφερε να μειώσει με τον Ρόσσι ο οποίος με δυνατό πλασέ από το ύψος της περιοχής, νίκησε και πάλι τον Φαμπιάνο για το 3-2.

Μάλιστα, στο 90+4′ έπειτα από φάση διαρκείας ο Λουκίλι  με συρτό εκτός περιοχής σουτ ισοφάρισε σε 3-3, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό της αναμέτρησης.

Καρμιώτισσα (Φλορίν Μπράτου): Ανέστης, Μαλόνε, Φουρ, Λουκίλι, Παντελή, Τσουκαλάς, Ρόσι, Γκραντινάρου (36′ Ντούμπια), Νιούπορτ, Κοβάσεβιτς, Σουκ.

Ομόνοια (Σωφρόνης Αυγουστή): Φαμπιάνο, Μάθιους, Μίλετιτς, Κουλιμπαλί, Σιπριάνο, Μπασιρού, Χαραλάμπους (46′ Ασαμόα), Μπέζους, Σίμιτς, Σεμέδο, Ανσαριφάρντ (46′ Κακουλλής).

Σκόρερ: Σουκ 45’+1, Ρόσι 75′, Λουκίλι 90’+4 / Σιπριάνο 2′, Κακουλλής 58′, 69′

Κίτρινες: Τσουκαλάς / Κασάμα

Αποβολές: – / –

Στάδιο: «Στέλιος Κυριακίδης»

Διαιτητής: Κώστα Ροβέρτος

Α’ Βοηθός: Τουμάζου Ανδρέας