HomeΟΜΑΔΕΣΗ παρουσία των διεθνών της Ομόνοιας

Η παρουσία των διεθνών της Ομόνοιας

Επτά ποδοσφαιριστές της Ομόνοισε έλαβαν μέρος στις υποχρεώσεις της Εθνικής τους ομάδας τις προηγούμενες μέρες. Σε ανάρτηση στην ιστοσελίδα του «τριφυλλιού» γίνεται απολογισμός των «πράσινων» διεθνών:

Εθνική Κύπρου

Αγωνίστηκαν ως αλλαγή για ένα ημίωρο οι Γιάννης Κούσουλος και Μαρίνος Τζιωνής στη φιλική ήττα της Εθνικής μας με 2-1 από την Ελλάδα στη Ριζούπολη. Οι δύο ποδοσφαιριστές της ομάδας μας έπαιξαν ως βασικοί στη νίκη σε βάρος του Λουξεμβούργου με 2-1 στο πλαίσιο του Πρωταθλήματος Εθνών.

Εθνική Ελπίδων

Στο βασικό σχήμα της Εθνικής Ελπίδων στον εκτός έδρας αγώνα με την Πορτογαλία βρέθηκε ο Νικόλας Παναγιώτου. Οι Ίβηρες επικράτησαν με 2-1.

Εθνική Ελλάδας

Έπαιξε ως βασικός στον φιλικό αγώνα της Εθνικής Ελλάδας με την Εθνική Κύπρου ο Χάρης Μαυρίας και στο 67ο λεπτό αντικαταστήθηκε. Στο αρχικό σχήμα ήταν και στη νίκη επί της Μολδαβίας με 0-2 ο δεξιός οπισθοφύλακας της ομάδας μας που αγωνίστηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι, που ήταν στο πλαίσιο του Πρωταθλήματος Εθνών.

Εθνική Σλοβακίας

Με γκολ του Ντούρις προκρίθηκε στο  Γιούρο 2020 η Σλοβακία! Μπήκε ως αλλαγή και σκόραρε το νικητήριο τέρμα της χώρας του κόντρα στη Β. Ιρλανδία διαμορφώνοντας στην παράταση το τελικό 2-1, ενώ ο Χούμποτσαν κατέγραψε ενενηντάλεπτο αγωνιζόμενος στο αριστερό άκρο της άμυνας. Ο Ντούρις ήταν βασικός στη νίκη της Σλοβακίας με 1-0 σε βάρος της Σκοτίας για το Πρωτάθλημα Εθνών, ενώ ο Χούμποτσαν έμεινε εκτός αποστολής.

Εθνική Ουγγαρίας

Ο Άνταμ Λανγκ αγωνίστηκε για 90 λεπτά στον χθεσινό αγώνα της χώρας του κόντρα Σερβία για το Πρωτάθλημα Εθνών. Για την ιστορία ο αγώνας έληξε ισόπαλος 1-1.