Με ανάρτηση στην επίσημη ιστοσελίδα της, η Ομόνοια ενηερώνει για τα όσα έκαναν οι διεθνείς της ποδοσφαιριστές.

Αναλυτικά:

Εννέα ποδοσφαιριστές μας αγωνίστηκαν με την Εθνική τους ομάδα το τελευταίο διήμερο.

Εθνική Κύπρου

Ανδρόνικος Κακουλλής και Γιάννης Κούσουλος αγωνίστηκαν ως βασικοί για 65 λεπτά στην ήττα της Εθνικής μας στο Μαυροβούνιο για την 6η αγωνιστική του Nations League. Στο ίδιο λεπτό πέρασαν στον αγώνα ως αλλαγή οι Μαρίνος Τζιωνής και Λοΐζος Λοΐζου. Η Κύπρος κατέλαβε την 4η θέση του ομίλου.

Eθνική Ελλάδας

Ο Χάρης Μαυρίας αγωνίστηκε στο 0-0 της Ελλάδας με τη Σλοβενία για την 6η αγωνιστική του Nations League. Η Ελλάδα έμεινε στη δεύτερη θέση του ομίλου με 12 βαθμούς.

Εθνική Ουγγαρίας

Ο Λανγκ ήταν βασικός στη νίκη της Ουγγαρίας επί της Τουρκίας με 2-0 στο φινάλε των ομίλων του Nations League. H Ουγγαρία πήρε την πρωτιά στον όμιλο και θα αγωνιστεί στα μπαράζ για την είσοδο στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ το 2022.

Εθνική Σλοβακίας

Χούμποτσαν και Ντούρις έπαιξαν στην ήττα της Σλοβακίας από την Τσεχία με 2-0 για την 6η αγωνιστική του Nations League. Ο αμυντικός της ομάδας μας αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά, ενώ ο Ντούρις αντικαταστάθηκε στο 81’. Η Σλοβακία τερμάτισε 4η στον όμιλό της.

Εθνική Νιγηρίας

Ως αναπληρωματικός από το 37’ αγωνίστηκε ο Αμπντουλαχί Σέχου στο παιχνίδι της Νιγηρίας με τη Σιέρα Λεόνε, που ολοκληρώθηκε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Η Νιγηρία παρέμεινε στην 1η θέση του 12ου Ομίλου του Africa Cup of Nations.