HomeΟΜΑΔΕΣΑΕΛΦούτσαλ: Παράσταση για ένα ρόλο το ντέρμπι

Φούτσαλ: Παράσταση για ένα ρόλο το ντέρμπι

Μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα φούτσαλ ήταν η ΑΕΛ η οποία συνέτριψε την Ομόνοια στο «Τάσσος Παπαδόπουλος Ελευθερία» με 6-2.

Με τη νίκη της αυτή η ΑΕΛ έριξε από την κορυφή την σημερινή της αντίπαλο και ανέβηκε αυτή, αποκτώντας και σοβαρό πλεονέκτημα καθώς κέρδισε φέτος τρεις φορές τους «πράσινους».

Η ΑΕΛ ήταν καλύτερη προηγήθηκε στον αγώνα με την Ομόνοια να ισοφαρίζει σε 1-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η λεμεσιανή ομάδα ήταν αποτελεσματική και πέτυχε άλλα πέντε τέρματα.

Στα άλλα παιχνίδια το ΑΠΟΕΛ χωρίς να δυσκολευτεί ξεπέρασε το εμπόδιο της Ανόρθωσης την οποία κέρδισε με 6-3. Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο «Κίτιον» όπου ΑΕΚ και Αραράτ έμεινα στο 4-4.