HomeΟΜΑΔΕΣΑπόλλωνΦιλική νίκη της Νέας Σαλαμίνα επί του Απόλλωνα

Φιλική νίκη της Νέας Σαλαμίνα επί του Απόλλωνα

Η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε με σκορ 3-1 του Απόλλωνα στο ”Αμμόχωστος” στο πλαίσιο του μεταξύ τους φιλικού αγώνα που έγινε με αφορμή την διακοπή του πρωταθλήματος.

Ο Απόλλωνας κατάφερε να προηγηθεί νωρίς, όταν στο 6ο λεπτό έπειτα από μεταβίβαση του Μπολί,  ο Ντορεγκαράι με προβολή έκανε το 1-0 απέναντι στην πρώην ομάδα του.

Η Νέα Σαλαμίνα απάντησε άμεσα, αφού στο 9ο λεπτό, ο Βέλλιος από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1. Στο 24ο λεπτό, μάλιστα, μετά από σέντρα από δεξιά του Νάρσινγκ, και πάλι ο Βέλλιος με κεφαλιά αυτήν τη φορά έκανε το 2-1 για τους ”ερυθρόλευκους”.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να σκοράρουν το μοναδικό γκολ όταν στο 70ο λεπτό, ο Κοντόπουλος με εντός περιοχής σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Εντεκάδες:

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Άντος, Σεργίου, Ασεβέδο, Μιχαήλ, Ντιακιτέ, Μπεχαράνο, Φράγκος, Μαυρουδής, Μπαχάσα, Νάρσινγκ, Βέλλιος.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Λέουβενμπεργκ, Μπαραχόνα, Λαμ, Αρτυματάς, Ντε Μάρκο, Κολ, Χαραλάμπους, Μπολί, Ντρόζντεκ, Ντορεγκαράι, Βέισμπεκ.