HomeSliderΦιλική ήττα της Εθνικής Παίδων από την Αυστρία

Φιλική ήττα της Εθνικής Παίδων από την Αυστρία

Μετά τα δύο νικηφόρα φιλικά με το Μαυροβούνιο στην Πάφο, η Εθνική μας ομάδα Παίδων Κ-17 έδωσε συνέχεια στην προετοιμασία της με νέο φιλικό παιχνίδι.

Στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας, αντιμετώπισε την αντίστοιχη ομάδα της Αυστρίας με τη φιλοξενούμενη ομάδα να κερδίζει με 3-1.

Τα τέρματα για τους Αυστριακούς σημειώθηκαν στο 26ο, 36ο και στο 61ο λεπτό. Το γκολ της ομάδας μας πέτυχε στο 43ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε και αξιοποίησε ο Αβραμίδης.

Η Εθνική μας προετοιμάζεται ενόψει της συμμετοχής της στον Elite round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-17 της UEFA.

Κύπρος (Κ. Χαραλαμπίδης): Πισιήας (63′ Παπακωνσταντίνου), Νικολάου, Σωκράτους (78′ Χουλίδης), Μικελλίδης, Πουρσαϊτίδης (63′ Ισαάκ), Καττιρτζής (63′ Σιημητράς), Κωνσταντίνου (63′ Λουκαϊδης), Ανδρέου (78′ Αγγελή), Αβραμίδης, Πιριντζής (46′ Πασχάλη), Σοφοκλέους (46′ Ευαγγέλου).