HomeΚυπριακό ΠοδόσφαιροΦιλική ήττα της Εθνικής Νεανίδων στην Ουγγαρία

Φιλική ήττα της Εθνικής Νεανίδων στην Ουγγαρία

Ήττα στο σημερινό πρώτο φιλικό παιχνίδι της Εθνικής μας ομάδας Νεανίδων Κ-19 στο Τελκί από την αντίστοιχη της Ουγγαρίας με 2-0.

Η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό και στο 52ο λεπτό διαμορφώθηκε το 2-0.

Η αποστολή της Εθνικής μας θα αντιμετωπίσει ξανά την Ουγγαρία στις 28 Οκτωβρίου.

Η ομάδα μας θα δώσει τους επίσημους αγώνες της από τις 26 Νοεμβρίου μέχρι τις 2 Δεκεμβρίου στην Κύπρο και θα αντιμετωπίσει την Εσθονία, την Ελβετία και το Αζερμπαϊτζάν για τον 5ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νεανίδων.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Σάββας Σοφοκλέους στο σημερινό φιλικό χρησιμοποίησε τις Χαννύ (68′ Σιναπίδη), Κούσικ, Χρυσάνθου (46′ Τσούκκα), Βασιλείου (68′ Έλληνα), Ελευθερίου (83′ Μαυρή), Ματσουκάρη (68′ Μεσολογγίτου), Κωνσταντίνου (83′ Χατζηγρηγορίου), Σίλου, Μυλωνά, Μακπέθ (83′ Ξενοφώντος), Μιχαήλ (83′ Χατζηπαναγή).